Aktualności


"Pisać  każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, bo inaczej się udusi........."- 27.02.2020 -

     

Dziś organizowaliśmy Turniej wiedzy o pożarnictwie dla szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
GRATULEJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM !!!


- 12.05.2019 -


   
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów Dnia Strażaka czyli popularny Florian 2019
w Gminie Pniewy. Dodatkowo na naszym profilu https://www.facebook.com/osp.kruszew/ dostępny jest krótki filmik z tego wydarzenia.

- 24.03.2019 -

  
W dniu dzisiejszym wspólnie z kolegami z OSP Konie nasi druhowie brali udział w turnieju piłki nożnej w Belsku Dużym. Wynik całkiem przyzwoity, zajęliśmy 4 miejsce na 9 drużyn !!

- 10.03.2019 -

   
Szkolenia KPP w OSP Konie w którym wdział wzieli nasi druhowie. Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy trwa 66 godzin, podczas których kursanci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu: resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przyrządowej  i bezprzyrządowej tlenoterapii, tamowania krwotoków i opatrywania ran, unieruchamiania złamań oraz zwichnięć, ochrony przed wychłodzeniem lub przegrzaniem, prowadzenia wstępnego postępowania przeciwwstrząsowego, ewakuacji z miejsca zdarzenia, wsparcia psychicznego i prowadzenia wstępnej segregacji medycznej. Kurs obejmuje również postępowanie przy podejrzeniu takich stanów, jak: zawał, udar, cukrzyca zdekompensowana, zatrucie, podtopienie czy zadławienie. Kurs kończy się egzaminem państwowym, składającym się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej.

- 01.02.2019 -


 
W dniu 01.02.2019 roku w naszej jednostce odbyło się  Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2018.  
Porządek spotkania:

1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji uchwał i wniosków.
3. Przyjęcie porządku zebrania
4. Sprawozdanie z działalności
5. Sprawozdanie finansowe.
6. Sprawozdanie komisji rewizyjnej.
7. Przedstawienie projektu planu działalności i planu finansowego na rok bieżący.
8. Dyskusja.
9. Absolutorium dla zarządu OSP za okres sprawozdawczy.
10. Przyjęcie planu działalności i planu finansowego.
11. Wolne wnioski.
12. Podjęcie uchwał i przyjęcie wniosków do realizacji.
13. Zakończenie zebrania.

W zebraniu oprócz druhen i druhów OSP Kruszew uczestniczli przedstawiciele władz Gminy Pniewy z Wójtem na czele oraz zaproszeni goście.


- 23.12.2018 -


Hołhołhołhoooł !! Byliście niegrzeczni ??? Nic nie szkodzi ... my też, więc bądźcie czujni bo nasz nieŚwięty Mikołaj OSP Kruszew właśnie rusza w daleką drogę !! Jeśli nie przydarzy mu się żadna awaria co jest
niestety bardzo mało prawdopodobne pewnie dotrze i w Wasze strony. W swoim magicznym worku ma dla Was duuużo szkockiej whisky, najlepsze kubańskie cygara a na zakąske 5 kilo naszej polskiej golonki z
Biedronki. A w nagrodę dla wszystkich którzy w tym roku byli grzeczni i wyrecytują mu ten radosny wierszyk ma miętowe cukierki i nasze pamiątkowe Kalendarze OSP Kruszew 2019.


Bajka o nieŚwiętym Mikołaju OSP Kruszew

Witaj nieŚwięty nasz Mikołaju
Święta za pasem a ty na haju ?
Wstawaj więc z wyra, i jak cię mogę
Odpalaj Ruska, bo czas już w drogę
Walnij se Halne, tak dla zachęty
Uważaj przy tym na ostre zakręty

Nie jesteś święty, dobrze wiesz o tym
Same są z toba tylko kłopoty
Łazisz po nocach, przysypiasz z rana
Że ziemia nosi takiego gałgana
Przyklej swą brodę, zapakuj worek
Zatankuj Ruska aż pod sam korek

Mikołaj jedzie niezmordowanie
Więc każdy swój prezent dzisiaj dostanie
Whisky dla Vice, koparkę Pączkowi
Ruzgę jak zwykle da Gospodarzowi
Migdałek czeka na goloneczkę
Nasz medyk chciałby zaś nową apteczkę

Prezes i Skarbnik co się starali
Małego strażaka już wcześniej dostali
Dzielny Karolek nasz strażak młody
Chciałby mieć w życiu więcej swobody
Słoniu to pragnie nowego woza
To samo chciałby i Tomek Koza

Pędzi Mikołaj, trąbi na dzieci
Zaraz ten Rusek mu się rozleci
Dodaje gazu, się nie przejmuje
Że lewy zawór mu się luzuje
Bądźcie więc czujni nasi sąsiedzi
Być może też Was on dzisiaj odwiedzi

Gdy wstąpi w Wasze zagrody bogate
To mu zaparzcie zieloną herbatę
Lecz pamiętajcie gdy stanie w holu
By nie polewać mu alkoholu
Bo nasz Mikołaj choć nie jest Święty
To w swej robocie jest kompetentny

A kiedy już rozdasz wszystkie prezenty
I wrócisz do domu cały zmarznięty
Weź ciepłą kąpiel, czyste włóż gacie
I niezapomnij o mocnej "herbacie"
Bo czasem przykro jest nieŚwiętemu
Że nikt prezentów nie daje jemu.

Na koniec jeszcze dwie sprawy organizacyjne o których prosimy pamiętać w razie gdyby Was nawiedził. Tak jak to wynika z powyższego wierszyka i zresztą jak powszechnie wiadomo nasz nieŚwięty Mikołaj ma bardzo
słabą silną wolę wiec prosimy o nieczęstowanie go niczym innym poza rozgrzewającą herbatką z cytrynką bez dodatku cukru (ma też podwyższony zły cholesterol LDL) aby sprawnie i bezpiecznie mógł ruszyć w
dalsza drogę. Dodatkowo jego mechaniczne sanie nie zawsze odpalają na mrozie (w lato zresztą też) więc może zajdzie potrzeba go popchnąć.

A tak już zupełnie na poważnie to załoga OSP Kruszew życzy Wam Wesołych Świąt i pamiętajcie o nas przy rozliczeniu swojego PIT-11
a !!!


- 14.12.2018 -


(kliknij aby powiększyć)
  Po czym można poznać, że rok się kończy ??? Ano między innymi po tym, że na rynku pojawił się nowy kalendarz OSP Kruszew 2019 !!!!
Do zdobycia u naszych druhów za cołaska :) 

Przy okazji wrzucamy zaległe zdjęcia z gminnych ćwiczeń bojowych, które odbyły się na terenia zakładu Pepsico Michrów w czerwcu tego roku.

- 24.06.2018 -

   
Strefa Kibica OSP Kruszew - widok z ukrytej kamery. Niestety nasz ofiarny doping nie pomógł..... Polska - Kolumbia 0:3 !!!!

- 04.05.2018 -


Kilka fotek z obchodów Dnia Strażaka, który co prawda wypada dzisiaj ale, że świętowania nigdy za dużo więc my zaczęliśmy już wczoraj. Nasze świętowanie rozpoczęło się uroczystą Maszą Świętą w Jeziórce, potem była mała parada wozów bojowych a dalej już tylko wspólne grilowanie u kolegów z OSP Przesławice.Pogoda dopisała, humory też więc ten dzień można uznać za wyjątkowo udany !

- 02.05.2018 -

Druhowie... przypominam, że na ten czwartek musimy skompletować silny skład pod wezwaniem Świętego Floriana na obchody Dnia Strażaka. Początek tym razem o 11:30 w Jeziórce. Proponuje spotkać się wcześniej pod Remizą gdyż nieładnie się spoźniać, jak zwykle zresztą ! Mój pomysł na skład jest taki:

- Primary Kierowca: Słoniu
 - Rezerwowy Kierowca: Skarbnik
- Młodzieżowy Skład Sztandarowy: Mroku, Pączek i Koza (w rezerwie Mati jak go żona puści;)
- Pierwsza i ostatnia rota OSP Kruszew: Vice, Gospodarz i Jaro. KOmendanta nie będzie bo jest na L4 i sieje maliny czy coś takiego ;)

PS. Pamiętajcie, że po Mszy Świętej jak zwykle jedziemy na grilla tym razem do kolegów z OSP Przęsławice. Chyba dawno już u nich nie byliśmy ale pamiętajcie, że to jest od nas na Wschód .... a wiadomo z czym kojarzy się Wschód ..... no dla ułatwienia dodam, że z Rosją a Rosja z ..... ;)  Ponadto uważam, że chociaż losy świata od tego napewno nie zależą, to wypada się ładnie i godnie zaprezentować !! Mundury galowe powinny być starannie wyprasowane a skartepki pocerowane i najlepiej od pary 😁 To jak robimy ???
PS.Zastępca rezerwowego kierowcy Stara 244 czyli dyżur telefoniczny - Rysio.


- 12.03.2018 -

     
Wielkie Walne Zebranie członków OSP Kruszew. A.D. 02.03.2018

- 20.02.2018 -

     
Kilka fotek z  wizyty w  Rumuńskiej Państwowej Straży Pożarnej. Jednostka ISU Pompieri Cluj Napoka, to
  jedna z dwóch jednostek w mieście. Wyposażenie naprawdę robi duże wrażenie. Dużo nowoczesnego sprzętu najwyższej klasy ale w służbie pozostało jeszcze trochę tego z lat 80tych. Do tego sporo zabytkowego sprzętu po renowacji. Z tego co się dowiedziałem podobnie jak u nas mają tu jednostki OSP ale tylko na wsiach.
Podobnie jak my mają też motocykl bojowy. Szkoda jednak, że to nie Dniepr tylko jakieś BMW ale widocznie nie zależy im na niezawodności ;)

OSP Kruszew pozdrawia strażaków z jednostki ISU Cluj !!

 OSP Kruszew salută pompierii de la unitatea ISU Cluj.


- 07.12.2017 -


Panie i Panowie !! Uprzejmie donoszę, iż w dniu dzisiejszym swoją premierę ma nasz nowy Kalendarz Strażacki OSP Kruszew na rok 2018. W odpowiedzi na liczne uwagi, że nasz kalendarz jakkolwiek zawsze bardzo ładny i gustowny to niestety mało praktyczny więc tym razem przygotowaliśmy wersję z tzw. "wyrywką". Teraz wszystko jest większe, bardziej czytelne i dzięki temu łatwiej będzie się można zorientować w fazach księżyca lub na przykład do kogo można się udać wieczorem z „kwiatami” i imieninowymi życzeniami ;) Do tego jak widać na załączonym obrazku na naszym kalendarzu goszczą również nasi koledzy z jednostek OSP Konie, OSP Wilczoruda i OSP Przęsławice przez co można by powiedzieć, że nasz kalendarz w tym roku jest troszkę tak jakby „internaszjonalny” :)
Ponieważ tegoroczna edycja naszego kalendarza jest mocno limitowana więc „kto pierwszy ten lepszy” i to wcale nie jest żart ponieważ mamy już zamówienia nawet z Afryki, Azji i dalekiego Iranu !!!!!!

- 01.12.2017 -


     
A tak w wielkim skrócie wyglądała nasza Kontrola Gotowości Bojowej w Iranie. Na zdjęciach strażacy z Shiraz w swojej remizie. Jak widać na załączonych zdjęciach sprzęt prezentuje się bardzo dobrze ale jeśli chodzi o gościnność tamtejszych strażaków to chyba już nie mogło być lepiej !!!
OSP Kruszew pozdrawia Shiraz Fire Brigade !!!!


- 12.09.2017 -


   
Jak kończyć lato to na bogato !! Tym razem tej oto pięknej i słonecznej niedzieli nasza załoga OSP Kruszew Zwiad już drugi raz z rzędu wybrała się na gościnne występy  do OSP Mroków na festyn pod hasłem "Strażacy po pracy !". Atrakcji było wiele i długo by o nich pisać ale nas z KOmendantem najbardziej zainteresowała loteria fantowa. A ponieważ życie pokazało, że raczej obaj nie mamy szczęścia w miłości i nic nie wskazuje na to aby to się miało zmienić więc postanowiliśmy spróbować swoich sił w hazardzie. Emocje i nasze oczekiwania były wielkie ponieważ główną nagrodą do wygrania był Pastowany Kaban w postaci dzikiej świni i najprawdziwsza żywa Koza z rogami. Niestety pomimo wielkich nadziei skończyło się na tym, że KOmendant wylosował różową pidżamę w rozmiaże XS a ja worek kartofli marki Irga. Tak sobie myślę, że ja to jeszcze z tymi ziemniakami pewnie zrobię coś pożytecznego ale na co mu ta pidżama w rozmiarze XS i to w kolorze mocno podejrzanym się przyda to wolę nie wiedzieć ;) Ale z drugiej strony jak to mówią - 'darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby' bo pamiętam, że w zeszłym roku nasz Skarbnik wygrał zestaw skartepek męskich i się później chwalił, że jego żona powiedziała, że całkiem jest mu w nich do twarzy ;) A na dokładkę wrzucamy dwie fotki z dzisiejszego zlotu pojazdów zabytkowych w Mińsku Mazowieckim oczywiście to tylko te w klimacie strażackim bo innego ciekawego sprzętu było po horyzont !!


- 20.08.2017 -

 
Załoga OSP Kruszew radzi aby nigdy nie robić interesów przy winie !! Wstyd się przyznać ale właśnie przehandlowaliśmy z Komendantem nasz pojazd OSP Kruszew Zwiad za takiego oto Wiertaliota. A mówiłem mu żeby pić popół i codrugi to niee  ;) Teraz niby wszystko fajnie ale ciekawe co na to nasz Kierowca Słoniu no i jak my biedne robaczki wrócimy teraz do domu.

- 01.06.2017 -

   

Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka w ramach szeroko zakrojonej akcji ocieplania wizerunku naszej jednostki prezentujemy kilka fotek z sobotniej imprezy w Koceranach. To już drugi raz kiedy na zaproszenie organizatorów mieliśmy okazję zaprezentować swoją jednostkę przed okolicznymi dzieciakami. Poprzedni nasz wyjazd tego typu pod hasłem „Przysposobienie do życia w rodzinie” zorganizowany dokładnie rok temu przez naszego Komendanta cieszył się wielkim powodzeniem zarówno ze strony naszych druhów jak i licznie zebranej publiczności. Nawiasem mówiąc to jeden z naszych druhów nawet wyciągnął potem pozytywne wnioski z całej tej prorodzinnej akcji czyli przeszedł od słów do czynów i już niebawem będzie szczęśliwym tatą !!!! Co do reszty to szkoda gadać .... jak grochem o ściane :) Dlatego w tym roku nie mogło być inaczej i jak widać na załączonych fotkach …. sporo się działo !!!! Warto dodać, że w całej akcji pomagali nam jeszcze motocykliści z Klubu Motocyklowego Cobra Grójec FG.

- 30.03.2017 -

    
A dzisiaj tak na szybko wrzucam fotkę na której widać postępy prac remontowych w naszym garażu a dokładniej naszą nową garderobę ! Wreszcie udało się zrealizować to co było przedmiotem wielu ambitnych planów i szumnych zapowiedzi od kilku lat. Brawo My i miejmy nadzieje, że ten nagły i nieoczekiwany przypływ energii twórczej w naszej drużynie szybko nie przeminie bo jak to zwykł mawiać nasz Skarbnik "samo się nie zrobi" a on zwykle wie co mówi !!!   ;)
_________________________________________

   
Przy okazji wrzucam kilka zdjęć gdzie będzie można zobaczyć jak wygląda nasza branża na dalekiej Sri Lance.
Niby to trzeci świat a takiej remizy i takiego sprzętu nie powstydziłaby się pewnie nie jedna nasza krajowa jednostka OSP.

- 06.03.2017 -

   
W ostatni piątek w naszej jednostce miało miejsce Wielkie Walne Zebranie Członków OSP Kruszew.  Zgodnie z odwieczną tradycją przekazywaną z dziada pradziada nasze zebranie składało sie z dwóch odrębnych części, można by powiedzieć wręcz z dwóch aktów. Pierwsza część ta oficjalna i najważniejsza dotycząca wszelkiego rodzaju sprawozdań z działalności, planów na rok kolejny, wniosków i dyskusji przebiegła szybko, sprawnie i ogólnie w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Co najważniejsze obecny Zarząd jednogłośnie uzyskał absolutorium a sprawozdanie finansowe naszego Skarbnika też nie budziło zastrzeżeń czyli mówiąc krótko - jest dobrze :) . Na naszym zebraniu obecni byli również przedstawciele władzy lokalnej oraz goście z PSP Grójec od których usłyszeliśmy też kilka ciepłych słów na temat naszej działalności. Niestety jak to w życiu bywa, nie zawsze jest tak pięknie i różowo jak to słusznie zauważył nasz Skarbnik. Mówiąc w miarę dyplomatycznie w ostatnim czasie daje się wyczuć u poniektórych z nas mocny deficyt zaangażowa i spadek morale ale idzie wiosna więc miejmy nadzieje, że to się zmieni na plus.  Drugi akt naszego zebrania czyli tak zwana częśc artystyczna to już zupełnie inna bajka i tu akurat z zaangażowaniem nie było problemów .... jak zawsze zresztą ;) Beztroska zabawa wzbogacona o zawody w Arm Wrestlingu trwała podobno do samego rana ale o tym może kiedyś napisze coś więcej nasz Komendant, który czuwał na stanowisku bojowym do samego końca. Żeby nie zostać źle zrozumianym i nie splamić dobrego imienia naszego Komendanta zaznaczam, że nie końca w sensie jego końca tylko końca zebrania ... i nie było tak, że sam tak chciał tylko miał taki "prikaz" od PREZESA bo w imię swoich partykularnych interesów spóźnił na się na część oficjalną zebrania. A na koniec specjalne podziękowania i gratulacje dla:
- Kierowcy/kucharza za kotlety i żurek
- Druhny Ewy za sałatki, dekoracje i inne przyszności.
- Druha Jarka za sprawne wkręcenie żony w przygotowanie tradycyjnego bigosu.
- Skarbnika za ogólne zaangażowanie w cały projekt.
- PREZESA za przybycie ;)


- 23.12.2016 -Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam wiele spokoju – wspólnie spędzonego czasu,
rodzinnej atmosfery, dużo radości i tyle optymizmu, by nie skończył się przez cały zbliżający się rok.
 Życzymy Wam, abyście to Boże Narodzenie spędzili w atmosferze miłości i wzajemnego zrozumienia oraz jak najdalej od polityki :)

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzy Załoga OSP Kruszew !!


- 13.12.2016 -Szanowni Państwo!!! Ponieważ koniec roku już na horyzoncie to najwyższy czas żeby zaprezentować Wam nasz nowy kalendarz OSP Kruszew na 2017 rok. To już piąta edycja naszego kalendarza-cegiełki i napewno nie ostatnia!! Pomimo, że nasz kalendarz znajduje się dopiero na trzecim miejscu na liście Najbardziej Pożądanych Kalendarzy Świata zaraz po słynnym kalendarzu Pirelli i Bols'a to i tak warto go mieć bo za 50 lat może być warty dużo pieniędzy!! Co prawda nie znajdziecie na nim bogato wyretuszowanych i skąpo odzianych pań ale przecież to takie banalne !! Na naszych fotkach jest za to nasz tańczący kierowca, roześmiany i lekko wczorajszy KOmendant, nasz stary Star "Heniek" i pojazd OSP Kruszew Zwiad w szyku paradnym. Jest i Skarbnik zwijający odcinki w rytmie Walca Wiedeńskiego, Młodzieżowy Poczet Sztandarowy a nawet i sam PREZES w pełnym rynsztunku bojowym  :) Przy okazji informuje, iż na tego kto pierwszy zgłosi się do mnie ze wszystkimi pięcioma kalendarzami czyli najnowszym oraz tymi z poprzednich lat czeka nagroda "niespodzianka" ;) ! A na koniec kilka słów na poważnie. Tradycyjnie jest to kalendarz cegiełka i nie ma ustalonej urzędowo ceny a wszystko co uda nam się zebrać przeznaczymy na zasilenie naszego skromnego strażackiego budżetu. Każdy kto chciałby zdobyć taki kalendarz proszony jest o kontakt z którymś z naszych druhów. Dodatkowo kalendarz będzie dostępny w sklepie spożywczym w Kruszewie i Michrowie oraz na stacji paliw  w Pniewach. Zapraszamy !!!


- 04.12.2016 -

  

Z wielką satysfakcją informujemy, iż akcja charytatywna "Zbiórka dla domu dziecka w Łbiskach" zakończona została w dniu dzisiejszym pełnym sukcesem !!! Dzięki Wam udało nam sie nazbierać i wręczyć dzieciakom całą góre prezentów. Specjalne podziękowania należą się Szkole Podstawowej w Bikówku, która to dostarczyła nam największą liczbę paczek ale również dziękujemy wszystkim innym, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Sama akcja przekazania prezentów w domu dziecka to już dla nas była największa atrakcja bo jak to ktoś mądry kiedyś powiedział "Najpewniejszym sposobem na uczynienie sobie życia przyjemnym jest uprzyjemnianie go innym" :) Jak będzie widać na załączonych fotkach prezenty wręczaliśmy razem z naszymi dobrymi znajomymi z Klubu Motocyklowego Cobra Grójec FG więc sporo się działo i mam nadzieje, że pozostaniemy w pamięci dzieciaków przynajmniej do nastepnych Mikołajek. Celem wyjaśnienia dodam jeszcze tylko, że razem z KOmendantem wystapiliśmy dzisiaj w roli podwójnych agentów Św. Mikołaja czyli jako druhowie OSP Kruszew i jednocześnie jako Support Cobra Grójec FG. Zapraszamy do Galerii !!!

- 25.11.2016 -(Kliknij)

Panie i Panowie koniec roku zbliża się wielkimi krokami więc na prośbe organizatora Imprezy Sylwestrowej, która odbędzie się w naszej sali publikujemy sylwestrowy plakat!! Co prawda to nie nasza strażacka załoga organizuje w tym roku tę imprezę ale zapowiada się, że będzie równie ciekawie jak za starych dobrych czasów .... ehhh ale "to se ne vrati" :( Więcej szczegółów na samym plakacie a dla tych zabieganych niczym nasz PREZES cenna informacja, iż Sylwester w tym roku wypada tradycyjnie 31 grudnia ..... i to chyba niestety jedyny pewny fakt w czasach tak zwanej "dobrej zmiany" !!!
__________________________________

   
Dodatkowo wrzucam kilka zdjęć zrobionych podczas naszych niedawnych odwiedzin u Gruzińskich Pożarników.

- 05.11.2016 -Panie i Panowie z wielką dumą i radością informujemy, iż jednostka OSP Kruszew została jednym z oficjalnych partnerów akcji "Zbiórka dla domu dziecka w Łbiskach". Za miesiąc z hakiem Święta Bożego Narodzenia, choinka, kolędy i oczywiście prezenty !!! Pozwólmy dzieciakom poczuć ten świąteczny klimat!! Tak jak widać na załączonym plakacie jesteśmy jednym z wielu partnerów tej szlachetnej akcji. Ogłaszamy więc zbiórke prezentów w postaci: słodyczy, książek, gier planszowych, zabawek, i innych rzeczy co to tygrysy, znaczy dzieciaki lubią najbardziej!! Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc prosimy o kontakt na naszym profilu FB. Więcej szczegółów na plakacie. Liczymy na Was!!!!


- 29.08.2016 -


        
W ostatnią sobotę nasza jednostka brała udział w wielkich gminnych ćwiczeniach bojowych. Testowany był scenariusz gaszenia pożaru hal przemysłowych zlokalizowanych na terenie naszej gminy. Ćwiczenia te miały między innymi za zadanie sprawdzenie stanu gotowości poszczególnych jednostek oraz zdolności do koordynacji działań w sytuacji kryzysowej.  W ćwiczeniach pod nadzorem zawodowców  z PSP udział brały jednostki: OSP Kruszew, OSP Konie, OSP Przęsławice, OSP Ciechlin, OSP Wilczoruda oraz dodatkowo podnośnik koszowy z PSP Grójec. Działaniami na szczeblu operacyjnym dowodził główny organizator całego wydarzenia Komendant Gminny dh. Tomasz Zielony. Po zakończeniu oficjalnych ćwiczeń, które trwały około 2 godzin była już tylko pełna integracja za którą z kolei taktycznie i organizacyjnie odpowiedzialny był Prezes Gminny i nasz druh w jednej osobie - Adam Guzik. Ale co tu dużo pisać, wszystko będzie widać w naszej  Galerii. Zapraszamy !!!

- 18.08.2016 -

  
 
Dzisiaj dla odmiany zapraszamy do naszej Galerii na serie zdjęć z jubileuszu 100-lecia jednostki OSP Suchodół gdzie nasza dzielna w boju delegacja miała przyjemność brać udział. Impreza odbyła się 14.08.2016 ale dopiero dzisiaj znalazłem chwilkę czasu żeby coś napisać w tym temacie. Część oficjalna jak i ta artystyczna zorganizowana została na najwyższym poziomie więc cała impreza na długo pozostanie w naszej pamięci. Druhom z OSP Suchodół dziękujemy za zaproszenie i wspólne biesiadowanie a co najważniejsze to życzymy kolejnych 100 lat działalności !!!. 

- 13.06.2016 -

 
Poniedziałek to chyba najmniej ulubiony przez wszystkich aktywnych towarzysko dzień tygodnia ale za to kolejna okazja aby wstawić na stronkę wpis z cyklu tych bardziej rozrywkowych i na luzie. Okazja ku temu jest wyjątkowa bo w ostatni piątek dzięki uprzejmości kolegów z OSP Konie niczym Ósmy Pasażer Nostromo z kultowego filmu Ridleya Scotta jako jedyny przedstawiciel naszej jednostki udałem się na targi EDURA 2016 do Kielc. Wrażenia z wyjazdu wyjątkowe, szczególnie te wizualne i kulinarne.... if you know what I mean :) Pozostaje mieć tylko nadzieje, że kiedyś i to może jeszcze za naszego życia uda się nam sprowadzić do naszej jednostki taki wóz bojowy jaki będziecie mieli okazje zobaczyć na zdjęciach w naszej Galerii
A już całkiem niedawno bo wczoraj nasza niestrudzona w boju załoga OSP Kruszew Zwiad w ramach rutynowego patrolu prewencyjnego po okolicy całkiem zupełnie przypadkowo odkryła bardzo sympatyczne miejsce!!   "Łowisko Pod Dębową Beczką" w Kawęczynie śmiało możemy wszystkim polecić!! Wyjątkowo sympatyczni gospodarze głodnych nakarmią, spragnionych napoją a i w razie co to jest gdzie się zatrzymać na dłużej. Kto by pomyślał, że tak blisko od domu można się poczuć jak na Mazurach. Uwaga, sam osobiście załatwiłem, że na hasło OSP Kruszew jest 5% zniżki.................na wode mineralną i napoje bezalkoholowe ;)  


- 06.06.2016 -


   

W minioną sobotę nasz nowy i srogi Komendant dla najmniej nastawionych pro-rodzinnie druhów ogłosił obowiązkowe zajęcia z Przysposobienia Do Życia W Rodzinie. W ramach tych zajęć nasza strażacka drużyna uczestniczyła w pokazach z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się w pobliskich i malowniczych Koceranach. Przyznam szczerze, że mieliśmy już kilka razy okazje uczestniczyć w tego rodzaju imprezach ale tę/tą sobotnią zgodnie i jednogłośnie zaliczyliśmy do tych najlepszych. Klimat wspólnej zabawy z dzieciakami był niesamowity a nasza główna atrakcja czyli kurtyna wodna to był prawdziwy strzał w dziesiątke !!! Moim zdaniem pobiliśmy nawet dźwig PSP Grójec :)  Mamy tylko nadzieje, że żadne z dzieciaków  nie wróciło do domu z katarem bo woda trochę zimna była i mokra  (w sumie jak to woda;) a bajorko przypominało to z przystnku Woodstock a nie rodzinnej imprezy :).  Nasz pojazd OSP Kruszew Zwiad też kursował regularnie z małymi pasażerami po terenie boiska i okolicznych wertepach a z tego miejsca przy okazji chciałem pozdrowić wszystkich tych, którym udało się nam nakurzyć do kiełbasek :)  Organizatorom dziękujemy za zaproszenie a  Was zapraszamy do Galerii gdzie można zobaczyć całkiem pokaźny zbiór zdjęć z tej pamiętnej imprezy. Jak zwykle zwracamy się też do wszystkich naszych internetowych gości, którzy mają jakieś fajne swoje fotki w tym temacie o przesłanie ich na adres kruszew@web.osp.org.pl . A tak już na koniec to muszę powiedzieć, że sam w sumie to nie wiem, kto miał większą frajdę z tej całej imprezy dzieciaki czy my stare konie :) !!!!

- 12.05.2016 -

 Dzięki naszemu Skarbnikowi, który świetnie czuje sie również w roli naszego nadwornego fotografa kolejna porcja fotek z Dnia Strażaka 2016 trafia dzisiaj do Galerii . A specjalnie dla naszych stałych internetowych gości gorąca informacja!! Już niedługo na naszej stronie ogłoszony zostanie kolejny konkurs z nagrodami!! Tym razem będzie to konkurs wyjątkowo ciekawy i emocjonujący bo wymagał będzie oprócz szczęścia i zręczności również dobrej orientacji w terenie oraz smykałki poszukiwacza. Nad zasadami konkursu obraduje aktualnie jak zwykle nasza tajnia i nieprzekupna komisja etyczna a efekty jej pracy poznacie wkrótce.  Dla tych mniej cierpliwych, co to zaraz pewnie będą pytać co to znaczy niedługo i wkrótce mogę tylko powiedzieć, że sam nie wiem bo są to pojęcia mocno względne. I tak na ten przykład dla jednego czy drugiego  "niedługo" oznacza godzinę, może dzień, nooo max dwa, ale dla innego  w tym np. dla naszego PREZESA to może być równie dobrze miesiąc lub trzy :). Więc odwiedzajcie naszą stronkę wytrwale i jak zwykle bądźcie czujni bo Konkurs Poszukiwacza OSP Kruszew już wkrótce lub niedługo jak kto woli :)

- 09.05.2016 -W ostatnią sobotę na nowym boisku w Załężu Dużym odbył się dawno temu zapowiadany turniej piłkarski o puchar Wójta Gminy Pniewy.  Udział w tym turnieju brała też nasza drużyna STRAŻAK KRUSZEW. Zaszczytne 4 miejsce, które w pocie czoła wywalczyli nasi reprezentanci może nie powala na kolana, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość drużyn występujących w tegorocznym turnieju ale i tak  wielki szacun dla naszych za podjęcie walki bo poziom  turnieju podobno był bardzo wysoki. Piszę podobno, ponieważ nie mi to oceniać, a moja wiedza o piłce nożnej  w przybliżeniu ogranicza się tylko do trzech fachowych pojęć: gol, faul i szmata, ale tak mówili ludzie, którzy się na tym znają więc pewnie i tak było. Na fotki z turnieju zapraszam do Galerii.

- 04.05.2016 -


   
Dzisiaj z okazji Dnia Strażaka na naszą stronkę wrzucam małą fotorelacje z wczorajszych obchodów tego święta w naszej gminie. Uroczystość rozpoczęła się od tradycyjnej Mszy Świętej celebrowanej w Kościele p.w Przemienienia Pańskiego w Jeziórce. Po części oficjalnej dalsze świętowanie przy grillu zorganizowane zostało jak zwykle na medal przez kolegów z OSP Wilczoruda.  W tym roku naszą jednostkę reprezentował mocny i liczny skład więc było mega wesoło!  Od razu widać słynną silną rękę naszego nowego komendanta :)  Tak jak to obiecałem dwa miesiące wcześniej ....a jak to się mówi "u mnie słowo droższe pieniędzy"  na impreze dotarł też nasz nowy pojazd rozpoznania bojowego OSP Kruszew ZWIAD. Radość była tym wieksza, że dotarł on o własnych siłach i tylko troszkę spóźniony bo prosto z parady motocyklowej z okazji obchodów Święta Konstytucji zorganizowanej przez naszych nowych znajomych z klubu motocyklowego Cobra Grójec FG. W tym roku po raz pierwszy w obchodach tego Państwowego Święta uczestniczyła również nasza motocyklowa delegacja. Dzisiaj zamieszczam niewielką częśc zdjęć ze swojego aparatu a reszta będzie dodana jak tylko nasz nadworny fotorgraf odzyska w pełni władze nad swoimi kończynami i stanem umysłu :) . Nie, nieee to nie jest tak jak myślicie....zawiało go trochę bo jako jedyny odważył się jechać Zwiadem bez nakrycia głowy... a szliśmy oooo Panie :) Najfajniejsze zdjęcia z czasem znajdą się oczywiście w IKSIE ale na to niestety trzeba będzie poczekać bo w pracy awaria, awarie goni ale jak mówi stare chińskie przysłowie "Cier­pli­wość jest gorzka, ale jej owo­ce słodkie:) Przy okazji kolegom z OSP Przęsławice gratulujemy ich nowego wozu bojowego i to na dodatek naszej ulubionej i jedynie słusznej marki  STAR!!.  Dla nich też specjalna dedykacja od naszego kierowcy ;) >Piosenka<

- 07.03.2016 -

     

Po kilkudziesięciu dniach głuchej ciszy w eterze dzisiaj mamy do przekazania Wam kilka ważnych a może wręcz rewolucyjnych informacji. Otóż w  ostatni piątek w naszej jednostce odbyło się wielkie Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze podczas którego to zebrania oprócz tradycyjnych wniosków i sprawozdań wprowadzone zostały zmiany w Zarządzie OSP Kruszew. Aktualnie funkcje Komendanta/Naczelnika przejmuje  dotychczasowy Przewodniczący Komisji Rewizyjnej druh Adam Guzik. Na może trochę mniej prestiżowe ale jakże potrzebne stanowisko Gospodarza powołana została moja skromna osoba. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został druh Jarek Orzeszak. Aby uciąć wszelkie spekulacje amatorów modnych ostatnio teorii spiskowych mam tylko informację, że cała ta rewolucja kadrowa odbyła się jednogłośnie, bardzo sprawnie i w atmosferze wzajemnego zrozumienia :)  Przez kolejne 4 lata niezmiennie i nieustająco panować nam będzie nasz dotychczasowy  ...baaczność ..... PREZES druh Piotr Ciesielski ......spocznij !!  Kolejnym hitem tego wieczoru była dawno temu zapowiadana prezentacja naszego nowego pojazdu rozpoznania bojowego OSP KRUSZEW ZWIAD. Niestety z powodu wyjątkowej presji czasu  nie wszystko udało się dograć do końca i pojazd ten aktualnie tylko nieźle wygląda ale jego walory ... nazwijmy to na wyrost "jezdne" pozostawiają wiele do życzenia. W każdym razie swój pierwszy  wyjazd bojowy po naszej sali bankietowej ma już za sobą  co zresztą zostało uwiecznone na amatorskim filmie, którego z przyczyn subiektywnych na stronie lepiej nie prezentować ;) Do święta strażaka jest jeszcze trochę czasu więc jeśli tylko nasz główny ekspert techniczny ozdrowieje to bierzemy się do roboty.  Na koniec seria mocno ocenzurowanych zdjeć z części nieoficjalnej tego historycznego już zebrania do obejrzenia w Galerii..
To pisałem ja, Wasz nowy Gospodarz :)

- 30.12.2015 -Panie i Panowie oto nasz nowy Kalendarz  2016  i ma właśnie dzisiaj swoją premierę. Jak widać z jego wydaniem zdążyliśmy w ostatniej chwili ale ważne, że wreszcie jest !!!. Do nabycia jak zwykle u naszych druhów a także w sklepie w Kruszewie.  Zachęcamy do zakupu naszej tradycyjnej już kalendarzowej cegiełki bo każda pomoc się przyda !!

- 23.12.2015 -


Ostatnio w TVP Historia oglądałem bardzo ciekawy program jak to dzięki fotografi odnalezionej przypadkiem na strychu starego domu pewna sędziwa już Pani odnalazła swoją siostrę na drugim końcu świata, która to zaginęła podczas II Wojny Światowej. Program ten zaciekawił mnie na tyle, że przypomniałem sobie jak jakiś czas temu podczas rozbiórki starego, jeszcze przedwojennego domu moich dziadków na strychu znalezione zostało kilkadziesiąt starych i zniszczonych  zdjęć. Jako że od pewnego czasu mocno zacząłem interesować się historią postanowiłem więc opublikować część tych fotografi na naszej stronie aby ocalić je od zapomnienia. Jak widać zdjęcia te zachowały się raczej w kiepskim stanie ale na niektórych z nich dosyć wyraźnie widać twarze i miejsca. Chociaż nie mają one jakiegoś specjalnego związku z naszą strażą to mają pewnie duży związek z historią naszej lokalnej społeczności i dlatego wielka prośba do wszystkich ludzi z naszej okolicy ... pokazujcie te zdjęcia swoim rodzicom, dziadkom, prababciom!! Może uda się komuś rozpoznać jakąś postać, jakieś miejsce lub wydarzenie z tamtych odległych czasów!! Jeśli tak to proszę o kontakt. Na niekrótych z nich są daty np.1938, 1946, imiona oraz inne dedykacje które będę uzupełniał pod zdjęciami w miarę jak czas pozwoli. To dopiero połowa ze znalezionych zdjęć a resztę opublikuje jak tylko uda mi się je odpowiednio wyretuszować i sprawić aby były bardziej czytelne. Dodatkowo zachęcam wszystkich naszych druhów do nadsyłania starych zapomnianych zdjęć ze swoich rodzinnych zbiorów. Może dzięki tym zdjęciom dowiemy się więcej o naszej okolicy i o nas samych bo jak mawiał Cyceron " Historia jest nauczycielką życia". Ufff ależ się rozczuliłem na sam koniec ale to pewnie ta słynna magia świąt :))))) Hohohohoooo .......Wesołych i Trzeźwych Świąt for everyone !!!!!!! ;)

PS. Przy wolnym połączeniu internetowym zdjęcia mogą ładować się bardzo długo ale skanowałem je w wysokiej rozdzielczości aby można było zachować jak najwięcej szczegółów.

- 08.12.2015 -

W dniu 4 grudnia  w naszej jednostce przeprowadzona została coroczna kontrola gotowości operacyjnej.  Poniżej w wielkim skrócie przedstawiamy wyniki tej inspekcji przeprowadzonej przez PSP Grójec.

Ogólna ocena w zakresie:
- Alarmowania OSP (0-10pkt) 9 pkt
- Gotowość operacyjnej ratowników (0-10 pkt) 7 pkt
- Gotowości stanu technicznego sprzętu ratowniczego (0-10 pkt) 7 pkt
- Dokumentacji (0-5 pkt) 4 pkt
Ćwiczenia (0-15 pkt) 9 pkt
RAZEM: 36 pkt  Ocena DB !!!
___________________________________

 

A  TU  pozdrowienia od naszych nowych znajomych z dalekiej Kambodży :)

- 29.10.2015 -

     
Dawno już nie było porządnego wpisu na naszej stronie więc dzisiaj mam dla tych wytrwałych co czasami jeszcze tu zaglądają mega gorącą wiadomość !! Do tej pory była to tajemnica znana tylko nielicznym i najbardziej zaufanym członkom naszej strażackiej drużyny ale w związku z tym, że nasz projekt ma wielkie szanse na pozytywne zakończenie możemy wreszcie odsłonić rąbek tej tajemnicy :). Oto w przytulnym zaciszu mojego garażu, zwanego czasami dziuplą, powstaje piekielna maszyna, która jak wszystko się uda (... z Bożą pomocą) zostanie uroczyście zaprezentowana  już na najbliższym Walnym Zebraniu czyli prawdopodobnie w lutym przyszłego roku. O tym do czego będzie nam służyć ta tajemnicza konstrukcja dowiecie się już wkrótce, w miarę jak nasze dzieło zacznie nabierać kształtu. Jak na razie większość tej skomplikowanej układanki  jest jeszcze w puzzlach ale co najważniejsze jej serce już pracuje o czym możecie się przekonać na tym krótkim filmiku https://youtu.be/FNihbB5Vgs0  .W prace nad tym wiekopomnym projektem kosztem własnego czasu wolnego a czasami nawet kosztem uroków życia osobistego zaangażowani są głównie: członek wspierający pseudnim artystyczny Migdał - główny Inżynier i ekspert techniczny całego projektu. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej dh.Adam - drugi mechanik i zaopatrzeniowiec a w przerwach degustator garażowych trunków. Ja czyli Komendant - pomysłodawca i lider projektu a w przerwach od mcia części podaje klucze, robie zdjęcia i degustuje trunki razem z PKRem, ku wielkiej złości naszego eksperta. Czasami wpada do nas jeszcze sam PREZES ale tylko wtedy jak ma pisemną zgodę od żony ......to tylko niewinny żarcik taki Prezesie :).  Duuuużo jeszcze pracy przed nami tak więc drodzy bracia i siostry liczymy na Waszą modlitwę i wsparcie duchowe bo droga do celu nie będzi łatwa. Jeśli ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z radziecką myślą techniczną to wiecie pewnie o czym mówię. A  jeśli ktoś ma ochotę przyjżeć się całemu projektowi z bliska lub degustować z nami garażowe trunki to oczywiście zapraszamy. Garażowe spotkania odbywają się dosyć nieregularnie więc kontakt telefoniczny przed wizytą mocno wskazany. Ciąg dalszy oczywiście nastąpi.....to znaczy mam taką nadzieję bo wkrótce czeka mnie wielka wyprawa w nieznane z której nie tak łatwo wrócić :) Aaaa i podczas oglądania filmiku nie regulujcie odbiorników....kamerzysta był mocno zmęczony ;)  i koniecznie z dźwiękiem na 100% mocy.


- 31.08.2015 -

Dzisiaj w ramach zadośćuczynienia za to, że na stronie wieje nudą udostepniam link do filmu o tematyce mało związanej z działalnością OSP Kruszew ale napewno niektórych zaciekawi.  Filmik został nagrany kilka dni temu kamerką zamontowaną na pokładzie Samolotu typu Pionier, którego pilotem jest mój 9 letni siostrzeniec o imieniu Przemek. Przemek  poza lataniem swoim samolotem najbardziej na świecie lubi grać w szachy, dokuczać swojemu wujowi (czyli mi)  i jeść naleśniki :) . Niestety nie wiedzieć czemu po wrzuceniu filmu na Youtube stracił on sporo na ostrości i płynności obrazu co znacznie utrudnia podziwianie widoków pięknej okolicy gdzie przyszło żyć i mieszkać naszym dzielnym druhom :)

https://youtu.be/4uYdpbDw7yE

- 13.07.2015 -


Od ostatniego wpisu na stronie upłynęło sporo czasu i nie jest to wina mojego lenistwa tylko jak co roku mniej więcej o tej porze w  jednostce panuje wakacyjny zastój. Wszyscy druhowie mocno zajęci swoimi sprawami i każdy ciągnie ten swój przysłowiowy wagonik z węglem do mety zwanej emeryturą niczym Nasza Szkapa z noweli Marii Konopnickiej.Towarzysko też nic szczególnego się nie dzieje więc nie bardzo jest o czym pisać, ale żeby nie mówili że stronka OSP Kruszew upadła to przy okazji zgrywania fotek ze swojego telefonu znalazłem kilka wcześniej nie publikowanych zdjęć. Te cenzuralne dodaje do Galerii - zakładka Inne, a te mniej cenzuralne tradycyjnie lądują w Iksie. Dodatkowo też w Iksie bo to sprawa bardzo delikatna opisany jest poważny incydent, który ostatnio został wykryty całkiem przypadkowo podczas prac porządkowych w naszym garażu :)
I
- 30.05.2015 -


Turniej piłkarski o Puchar Wójta Gminy Pniewy o którym była mowa kilka wpisów wcześniej został przełożony ale z pewnego źródła wiem, że odbędzie się tylko w innym miejscu i terminie. Nasza drużyna STRAŻAK-Kruszew podobno już jest skompletowana i co najważniejsze ostro trenuje nawet w deszcz, o czym regularnie zapewnia mnie telefonicznie sam kapitan zespołu czyli nasz dzielny druh Mateusz. O wyczynach piłkarskich naszej drużyny napewno jeszcze będzie głośno na stronie a tymczasem uwagi wymaga kolejna ważna i pilna sprawa. Otóż od wielu już lat, co roku nasi strażacy biorą czynny udział w procesji podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała. Co roku jest też ten sam problem związany z frekwencją naszych druhów na tejże procesji. Wiadomo - wolny dzień, wiosenne spacery, słońceee, grillowanie i tego typu atrakcje skutecznie wprawiają zmęczonego codziennym życiem człowieka w inny nastrój niż duchowa kontemplacja ale tradycja to rzecz święta i nie możemy zawieść !! Dlatego w tym roku aby zachęcić całą załogę do pełnienia tej zacnej posługi uzgodniłem z "kim trzeba" że każdy kto weźmie udział w czwartkowej procesji będzie miał całkowicie odpuszczony grzech "Nieumiarkowania w jedzieniu i PICIU" za ostatnie dwa miesiące !!! Więcej się nie dało ale moim zdaniem to i tak dużo bo były to niełatwe negocjacje. Dlatego też, jako KOmendant chciałbym aby każdy druh OSP Kurszew, który pragnie być w zgodzie z własnym sumieniem uczciwie podszedł do tematu, obiektywnie sięgnął pamięcią te dwa miesiące w tył i przypomniał sobie te wszystkie mniej lub bardziej szalone imprezy, wyjazdy służbowe, nocne czuwania przy...(tu cenzura), imieniny u cioci  ..... i ...... i już jestem spokojny, że wszyscy jak jeden mąż staniemy w czwartek wspólnie, dumni, wyprostowani i gotowi do świątecznej procesji aby odwiecznej tradycji stało się zadość! Bo komu choć raz - przyznajmy to szczerze, nie zdażyło się zjeść tego jednego przysłowiowego kotlecika więcej albo co gorsze o zgrozo wypić jeden kieliszeczek wina za dużo ....no komu ???? Oczywiście nie dotyczy to osoby naszego PREZESA któremu obce są tego typu zwykłe ludzkie słabostki i jak powszechnie wiadomo żyje tylko pracą, Coca-colą i chipsami marki Lay's :) W ostatniej chwili przyszło mi jeszcze do głowy aby napisać coś na temat ostatnich wyborów Prezydenckich bo to wyjątkowo ciekawy temat ale nieee.....to zły pomysł bo OSP Kruszew jest apolityczna i basta !!!! I niech tak pozostanie po wieki wieków amen !!!

- 08.05.2015 -

Uwaga!! ........... Uwaga!! Ważny komunikat z ostatniej chwili ! Według doniesień Europejskiej Agencji Kosmicznej, dzisiaj w godzinach popołudniowych uszkodzony Rosyjski statek kosmiczny Progress M-27M, który kilka dni temu w wyniku awarii utracił sterowność spłonie w gęstych warstwach atmosfery i jego elementy spadną gdzieś nad Europą. Zgodnie z najnowszymi obliczeniami specjalistów trajektoria lotu tego kosmicznego gruchota będzie przebiegała centralnie nad naszą okolicą. W związku z tym uprasza się wszystkich mieszkańców Kruszewa i okolic o nieopuszczanie swoich domów bez uzasadnionej potrzeby i odpowiedniego zabezpieczenia górnej części ciała zwanej głową. Wszelkiej maści kaski i hełmy nawet te pamiętające jeszcze czasy  II WŚ mogą stanowić skuteczną ochronę, więc zadbajmy o swoje własne bezpieczeństwo aby nie było jak zwykle, że "mądry Polak po szkodzie"!! My jako strażacy OSP Kruszew co porawda do tej pory w swojej karierze nie mieliśmy jeszcze do czynienia z obiektami kosmicznymi a przynajmniej żaden się tym nie chwalił, ale jesteśmy odpowiednio przygotowani i nasz Sztab Kryzysowy już działa. Aby odpowiednio wcześniej przewidzieć moment wejścia w atmosferę wspomnianego obiektu nasz dzielny Skarbnik pod pozorem romantycznej wycieczki z małżonką przebywa aktualnie z misją zwiadowczą na samym szczycie Kasprowego Wierchu skąd bacznie obserwuje niebo. Transmisje z kamerki zamontowanej na jego głowie można obserwować on-line >>>TU<<<. Oczywiście na gorąco będziemy informować o przebiegu całej akcji a Wy drodzy Bracia i Siostry - BĄDŹCIE CZUJNI  !!!
Przy okazji i już zupełnie na poważnie to dodaje do Galerii kilka fajnych i zapomnianych fotek lecz niestety marnej jakości ale zawsze coś. I tym optymistycznym akcentem bo weekend już blisko, kończę mój dzisiejszy wpis cierpliwie czekając z poważną miną na stanowisku roboczym, aż wybije godzina 16.01 i wreszcie zacznie się długo wyczekiwany weekend!! ;)  Aaaa i pamiętajcie o WYBORACH !!
 

- 04.05.2015 -

     
Kilka wpisów wcześniej pisałem, że prawdziwy fachowiec nie zaczyna pracy w poniedziałek i będąc wierny tej zacnej idei robię sobie luz i wstawiam na stronke krótką foto-relacje z obchodów Miedzynarodowego Dnia Strażaka, który co prawda wypada dzisiaj ale w naszej gminie obchodziliśmy to święto w ostatnią niedzielę. Oficjalna część obchodów odbyła się w kościele parafialnym w Jeziórce a spotkanie integracyjne przy grillu jak co roku zorganizowali koledzy z OSP Wilczoruda za co należą im się wielkie słowa uznania. W tym roku naszą jednostkę reprezentowała skromna ilościowo ale zarazem silna duchowo załoga pod wezwaniem św. Floriana w składzie: V-ce Prezes, dh. Mateusz, dh. Paweł i ja KOmendant. Chętnych do wyjazdu na imprezę było więcej ale ostatnie słowo w tej kwestii mają oczywiście zawsze partnerki naszych dzielnych druhów i na chęciach niestety sie skończyło. Zresztą romantyczny majowy spacer po kwitnącym sadzie tylko we dwoje też może być bardzo ekscytującą formą spędzania tego wyjątkowego dnia. Nie wierzycie ??........spytajcie PREZESA ;) Tak czy siak na placu boju zostaliśmy tylko we dwóch z Vice i mam nadzieje że godnie reprezentowaliśmy naszą jednostkę ......prawie do samego końca ale nie nam to oceniać ;) Kilka fotek z tego wydarzenia ( oczywiście z imprezy a nie ze spaceru PREZESA) znajdziecie w Galerii a te mniej cenzuralne jak zwykle tylko dla wtajemniczonych w Iksie ;) Przy okazji ogłaszam obiecany dawno temu konkurs ! Tym razem będzie to konkurs wiedzy o naszej jednostce i wbrew pozorom nie jest to konkurs tylko dla naszych druhów bo odpowiedź na to pytanie można znaleźć na naszej stronie. Od razu uprzedzam, że wszystko wiedzący wujek Google nic tu nie pomoże więc trzeba liczyć tylko na siebie. Uwaga !... uwaga !.... zadanie konkursowe brzmi:  "Opisz w kilku zdaniach - (najlepiej wielokrotnie złożoch ;) co dla druhów OSP Kruszew oznacza dzień 8 maja i z jakim historycznym wydarzeniem jest związany". Jako że odpowiedź na to pytanie dla kogoś będącego na bieżąco ze sprawami jednostki nie powinno stanowić problemu głównym kryterium oceny będzie sam opis tego wydarzenia. Krótko mówiąc wygrywa najbardziej jajcarski tekst, który najcelniej zgłębi sedno tego słynnego wydarzenia z przed kilku lat. Nad przebiegiem konkursu czuwać będzie jak zwykle nasza niestrudzona w boju Komisja Etyczna w składzie: Vice, PKR dh.Adam i ja - KOmendant. Tak więc Panie i Panowie pora sięgnąć pamięcią do zamierzchłych czasów podstawówki, przypomnieć sobie co to jest  zdanie wielokrotnie złożone, wstęp, puenta i rozwinięcie, usiąść do pisania i wygrać nagrodę "niespodziankę" !!! Odpowiedzi proszę nadsyłać na naszego e-maila kruszew@web.osp.org.pl. W przypadku braku wystarczająco zadawalającej szanowną Komisję odpowiedzi nagroda zostanie przejęta i spożytkowana przez Członków Komisji wedle ich uznania. POWODZENIA i niech moc twórcza będzie z Wami!!!!

- 28.04.2015 -

Ostatnio dopadł mnie totalny brak czasu, że nawet nie mam się kiedy po własnym przysłowiowym "zadku" podrapać. Zachciało mi sie unowocześniać sieć w banku i wprowadzać nowe zabezpieczenia a jak powszechnie wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego i ten kto to powiedział moim zdaniem powinien dostać Nobla. Ucierpiała na tym też nasza stronka bo prawie od dwóch miesięcy nic się tu nie dzieje, zero wpisów, fotek, komentrzy i wieje nudą z daleka. Dlatego dzisiaj, wykorzystując chwile, że już od godziny nic sie nie zepsuło postanowiłem zdobyć się na jakiś krótki wpis bo w przeciwieństwie do tego co widać na stronie w jednostce dzieje się sporo główne pod względem bojowym. Od około 2 miesięcy walczymy z plagą podpaleń traw w naszej okolicy. Komuś się strasznie nudzi a może delikatnie mówiąc ma coś nie tak z głową, więc sobie chodzi i podpala a nasza bojowa załoga ma przez to pełne ręce roboty. Nasz dzielny Skarbnik to już podobno śpi w nomex'ie ku wielkiemu niezadowoleniu swojej niedawno poślubionej małżonki. Reszta załogi jest czujna i dba o trzeźwość umysłu nawet przy sobocie co do tej pory było nie do pomyślenia. Ale wiadomo - służba nie drużba! Jak do tej pory pożary te udało sie ugasić w porę ale to moim zdaniem to tylko kwestia czasu kiedy wydarzy się coś poważniejszego bo nie zawsze uda się dojechać na czas. Zaprawdę niezbadane są odmenty ludzkiej głupoty!! Pamiętam jak moja śp. babcia mawiała do mnie "nie baw się dziecko ogniem bo sie zsikasz w nocy !" .....więce tego mu właśnie życzymy po stokroć!! Ze spraw bardziej na luzie to pod wodzą druha Mateusza powoli i nieśmiało formuje się nasza drużyna piłkarska "STRAŻAK - Kruszew" na turniej o Puchar Wójta Gminy Pniewy, który odbędzie się 23 maja. W zeszłym roku było czwarte miejsce, w tym roku powinno być lepiej bo z tego co wiem to mają być nawet jakieś spotkania treningowe !!! Ja tam się na piłcę za bardzo nie znam ale 3mam kciuki za naszą drużynę i postaram się ich jakoś odpowiednio zmotywować !! Miałem jeszcze napisać coś w innym gorącym temacie, wkleić kilka fajnych fotek z akcji gaśniczych i nie tylko ale kolejna awaria wzywa więc pewnie zrobię to w innym bliżej nieokreślonym terminie !!!

- 09.03.2015 -

W dniu 6 marca po raz trzeci w karierze obecnego Zarządu odbyło się Wielkie Walne Zebranie druhów OSP Kruszew. Zgodnie z obowiązującą procedurą członkowie Zarządu przedstawili swoje sprawozdania oraz plany na kolejny rok. W zebraniu uczestniczyli też zaproszeni goście między innymi Wójt Gminy Pniewy oraz Zastępca KOmendanta Powiatowego PSP w Grójcu. Po części oficjalnej zgodnie z tradycją była tzw. część artystyczna zebrania, gdzie tym razem szczególnie aktywni byli nasi najmłodsi stażem i wiekiem druhowie. Podczas bankietu swoją nagrodę tak jak to było wcześniej ustalone odebrał też 10 tysięczny gość naszej strony internetowej, druh Tomek z OSP Konie. Obiecane fotki z tego wydarzenia będą opublikowane w późniejszym terminie ale niestety ze względu na swój demoralizujący charakter będą dostępne tylko dla wtajemniczonych w Iksie ;)  Jeśli chodzi o kolejny konkurs, który miał być ogłoszony na naszej stronie to uczciwie przyznam, że nic intrygującego na razie nie przychodzi mi do głowy więc pozostaje cierpliwie czekać. Ze spraw mniej przyjemnych to w dniu wczorajszym mieliśmy już pierwszą akcje związaną z bezmyślnym  wypalaniem traw. Pomimo, że co roku proceder ten pochłania wiele strat materialnych i środowiskowych a czasami nawet ofiary w ludziach to nadal jest popularny. Tu krótki filmik na ten temat <Klik>

- 02.02.2015 -


Panie i panowie mam zaszczyt ogłosić, że Konkurs na 10 Tysięcznego Gościa strony internetowej OSP Kruszew został zakończony. Szczęśliwy zwycięzca nadesłał swój email ze stanem licznika równo na pozycji 10 000 w sobotę o godzinie 19.06, a został nim nie kto inny jak nasz dobry znajomy z OSP Konie druh Tomasz Zielony. Brawooo!!! Przekazanie nagrody przez naszą tajną komisje etyczną  odbędzie się w dogodnym dla laureata terminie i obiecuję, że będzie z tego pełna foto-relacja. A dla tych, którzy nie mieli tyle szczęścia co druh Tomek mam dobrą wiadomość, że już niebawem na naszej stronie ogłoszony będzie kolejny konkurs z cennymi nagrodami. Tym razem będzię trochę trudniej bo trzeba będzie się czymś pozytywnym wykazać, być może uruchomić jakieś swoje nieznane dotąd talenty ale o szczegółach poinformuje wkrótce. W takim razie do zobaczenia na stronie OSP Kruszew i jeśli jest Wam dzisiaj równie ciężko jak mi to zapamiętajcie te święte słowa, że "Prawdziwy fachowiec nie zaczyna pracy w poniedziałek"  :)

- 22.01.2015 -


Ponieważ licznik na naszej stronie powoli zbliża się do magicznej liczby 10 tysięcy odwiedzin, wpadłem na pewien, moim zdaniem bardzo zabawny pomysł. Chodzi o to, że jakiś czas temu całkiem przypadkowo trafiłem na krótkiego "njusa"  w TVP jak to na lotnisku Chopina w Warszawie hucznie witano 10 milionowego pasażera lini lotniczych Lot. Był szampan była orkiestra, tańczące hostessy i inne tego typu atrakcje. Zaskoczony pasażer wyglądał na bardzo szczęśliwego z tego powodu, więc pomyślałem sobie dlaczego by w podobnym klimacie nie uczcić 10 tysięcznego gościa na naszej Mało Oficjalnej Stronie OSP Kruszew!! A coo.... niech wiedzą że nasi strażacy też mają gest!!. Regulamin konkursu jest bardzo prosty i krótki - wygrywa osoba która na naszego emaila nadeśle migawkę ekranu (tzw. print-screena) z zapisem licznika na pozycji równo 10 000. Do tego w celu potwierdzenia należy podać dokładną godzinę wizyty na stronie. Aby ostudzić zapał wszelkiej maści hakerów-amatorów ostrzegam, że na potrzeby tego konkursu do strony dodałem pewien bardzo mądry skrypt który pomoże wyłonić nam uczciwego zwycięzce (np. wykryje sztuczne nabijanie licznika poprzez odświeżanie strony). Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie tajna i nieprzekupna komisja etyczna w składzie: Vice Prezes, Przedowniczący Komisji Rewizyjnej oraz KOmendant czyli ja ;)  Nagroda do której ufundowania zobowiązał się nasz oddany przyjaciel - kolega Migdał oraz sposób jej wręczenia zostanie ustalona na najbliższym tajnym posiedzeniu wyżej wymienionej komisji. Nie mogę jednak obiecać, że naszego wygranego powita spadające confetti oraz dziewczyny w skąpym stroju bikini ale już nasza w tym głowa by wyszedł od nas wyjatkowo zadowolony, z pozytywnym nastawieniem do życia i otaczającego go świata ;)) 
Jeszcze tylko końcowe odliczanie 3...2...1...0 START i konkurs na 10 tysięcznego gościa strony OSP Kruszew uważam za rozpoczęty !!!!!

- 15.01.2015 -

 

Pomimo że rok 2014 już dawno za nami to korzystając z wolnej chwili uznałem że warto by było zrobić jakieś jego krótkie podsumowanie. Tym bardziej, że moim zdaniem był to całkiem niezły rok dla naszej jednostki, co pewnie potwierdzi też sam PREZES i reszta  załogi. Pierwszym ważnym wydażeniem minionego roku była wyjątko udana impreza sylwestrowa 2013/2014 dzięki, której udało nam się zrehabilitować po kilku wpadkach organizacyjnych z roku poprzedniego. Tak to już jest, że człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach i tym razem naprawdę wszystko się udało czego dowodem były liczne słowa uznania od naszych zadowolonych gości. Kolejnym wydarzniem było coroczne Wielkie Walne Zebranie członków OSP gdzie oprócz zatwierdzenia stałej procedury sprawozdawczej podjęta została decyzja o organizacji obchodów 90-lecia naszej jednostki. Data uroczystości ustalona została na 28 czerwca i mniej więcej od tej pory przez kolejne 4 miesiące trwały przygotowania do tej imprezy. Pracy było mnóstwo, chwilami było ciężko, chwilami nerwowo ale daliśmy radę i cała uroczystość jak i częśc nieoficjalna mówiąc krótko - wypaliła ! W marcu i kwietniu  grupa 7 naszych druhów brała udział w szkoleniach ratowników OSP I i II stopnia. Strażacy nasi przeszli szkolenia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez profesjonalistów z KGPSP w Warszawie i PSP Grójec. Głównym sprawdzianem były zajęcia w strażackim Ośrodku Szkoleniowym w Pionkach gdzie każdy strażak musiał zaliczyć test sprawnościowy w komorze dymowej. Dodatkowo w późniejszym terminie dwóch z naszych druhów podwyższyło swoje kompetencje o szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego. Warto wzpomnieć że przy wsparciu lokalnej społeczności oraz Urządu Gminy Pniewy pozyskaliśmy cenny sprzęt ratowniczy m.in: 2 sztuki aparatów tlenowych AODO, pompę szlamową oraz elementy wyposażenia osobistego. Dzięki takim działaniom powoli udaję się nam realizować priorytetowe zadanie obecnego Zarządu jakim jest podniesienie wartości bojowej jednostki OSP Kruszew. Kilka razy w roku spotykaliśmy się też na zbiórkach typowo gospodarczych gdzie przeprowadzane były konserwacje naszego sprzętu oraz inne akcje porządkowo-remontowe. Jeśli chodzi o najważniejszy aspekt naszej działalności czyli o akcje ratowniczo-gaśnicze to miniony rok możemy zaliczyć do wyjątkowo spokojnych. Odnotowaliśmy 14 akcji i były to wyjazdy głównie do małych pożarów lasów i nieużytków oraz zabezpieczanie miejsc kolizji drogowych (szczegóły w dziale Akcje). W październiku w naszej jednostce przeprowadzona została kontrola gotowości bojowej w wyniku której przyznana nam została bardzo wysoka ocena w postaci 45 punktów na 50 możliwych do uzyskania. Jednocześnie żeby nie być niczym nasi szanowni politycy i tylko się chwalić, trzeba też wspomnieć o tym czego się nie udało zrobić. Chodzi tu właściwie o dwie rzeczy czyli wymiana beczki w naszym wozie bojowym oraz dokończenie remontu naszej zabytkowej już motopompy M8-PO3.  I nie jest do do końca tak że te sprawy zostały zupełnie zawalone bo zakupiona przez nas druga beczka jest już wyczyszczona, pomalowana i gotowa do wymiany a w pompie zostało jeszcze tylko kilka kosmetycznych poprawek. Ambitny plan jest taki aby zrobić to wszystko jeszcze w I kwartale tego roku!!! I tym optymistycznym akcentem kończę dzisiejszy jak widać mocno przydługi wpis, a jako komendant życze naszy druhom w tym nowym 2015 roku przynajmniej tyle samo zapału do pracy co w roku 2014 :)  Następny wpis to już będzie pewnie sprawozdanie z Wielkiego Walnego Zebrania, więc do zobaczenia na stronie OSP Kruszew !!

- 12.12.2014 -

   Ależ ten czas leci ..... jeszcze chwila i  kolejny rok za nami  więc najwyższa pora aby zaprezentować  nasz nowy strażacki Kalendarz na 2015. Już trzeci rok z rzędu kalendarz-cegiełka OSP Kruszew dostępny będzie u naszych druhów. Dochód ze sprzedaży kalendarzy jak zwykle przeznaczymy  na wsparcie skromnego budżetu naszej jednostki. Nowego wozu bojowego z kalendarzy to pewnie sobie nie kupimy ale jak mawia nasz Skarbnik ...... ziarko do ziarka..:) . Kolejna dobrą wiadomością jest to że impreza sylwestrowa w OSP Kruszew też będzie!!! Huraaa!!  Co prawda głównym organizatorem w tym roku nie są nasi dzielni strażacy tylko Szkoła Podstawowa w Kruszewie ale wszystko ma sie odbyć w podobnym do naszych imprez, znanym i lubianym klimacie.
W imieniu organizatorów serdecznie ZAPRASZAMY (Kontakt:
48 668 64 18 )

PS. Od całkiem niedawna mamy też swój profil na Facebook'u który prowadzi nasz druh Mateusz.
https://www.facebook.com/osp.kruszew?fref=ts
 


- 06.10.2014 -


Dawno nie było tak dobrej okazji aby się czymś pochwalić więc dzisiaj publikuję wyniki kontroli gotowości operacyjnej naszej jednostki, która miała miejsce 2 Października. Protokół z kontroli przeprowadzonej  przez PSP Grójec jest dosyć obszerny dlatego też zamieszczam tu tylko jego podsumowanie.

Ogólna ocena w zakresie:

- Alarmowania OSP (0-10pkt) 10 pkt
- Gotowość operacyjnej ratowników (0-10 pkt) 10 pkt
- Gotowości stanu technicznego sprzętu ratowniczego (0-10 pkt) 10 pkt
- Dokumentacji (0-5 pkt) 4 pkt
Ćwiczenia (0-15 pkt) 11 pkt
RAZEM: 45 pkt  Ocena BDB !!!

Czas wyjazdu zastępu: 3min 40s.

- 03.10.2014 -

30 Sierpnia  Roku Pańskiego 2014 w życiu naszej jednostki  miało miejsce historyczne wydarzenie. Oto nasz zasłużony  druh i Skarbnik w jednej osobie, podobno z własnej i nieprzymuszonej woli opuścił radosne grono kawalerów OSP i zmienił stan cywilny na żonaty. Oczywiście aby wesprzeć naszego druha w tej trudnej chwili  towarzyszała mu w tym dniu nasza strażacka eskorta. Kilka zdjęć z tego wesołego dnia dodaje do Galerii. Przy okazji podziękowania dla OSP Konie za dodatkowe atrakcje!!!

PS. Wstyd się przyznać ale jakby przy okazji wyjaśnia sie sprawa braku aktualizacji stony od ponad dwóch miesięcy.  Przyczyna jest nadzwyczaj prozaiczna..... co tu kryć.. impreza weselna była na tyle huczna, że w jej wyniku zapomniałem hasła do naszej strony i trochę trwało aż udało mi sie je na nowo uzyskać od admina naszego serwera. Starość nie radość...co zrobić !!!


- 29.07.2014 -

 

P Dzisiaj do Galerii wklejam obiecane dawno temu zdjęcia z imprezy 90-lecia OSP Kruszew. A na załączonych zdjęciach u góry pozdrowienia od naszych nowych przyjaciół z dalekiej Afryki :). Kto by pomyślał, że i tam nas znają. Trzeba mieć tylko nadzieje, że z tej dobrej strony :) .Warto też zajrzeć do IKSA :)

- 01.07.2014 -

   
Impreza z okazji obchodów 90-lecia OSP Kruszew  już za nami. Pogoda dopisała, goście w sumie też a wspólne biesiadowanie trwało do późnych godzin nocnych. Oczywiście nie obyło sie bez pewnych  zgrzytów i wpadek organizacyjnych  ale tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów. Niestety z przyczyn jak najbardziej ode mnie zależnych (pierwszy urlop wypoczynkowy od 20 lat ;) na pełną relacje z imprezy i oficjalne zdjęcia trzeba będzie tym razem poczekać troche dłużej. Co do IKSA to może uda mi się jeszcze coś wkomponować w ostatniej chwili :)

- 09.06.2014 -

   
Panująca od jakiegoś czasu cisza w eterze na naszej stronie wcale nie oznacza, że się obijamy. Jak widać na załączonych obrazkach, przygotowania do obchodów rocznicy 90-lecia powstania naszej jednostki nabierają rozpędu.  Wreszcie po dwóch latach planowania i zapowiedzi udało nam się zbudować piękny murowany schodek. Nasza syrena dzięki wysiłkom młodych strażaków też powoli zmienia kolor na taki jakby troche ładniejszy, i to samo tyczy się też ściany frontowej remizy. Jak do tej pory  wszystko idzie zgodnie z planem ale z każdym dniem do imprezy bliżej i atmosfera robi się coraz bardziej nerwowa. Nie dotyczy to jak zwykle osoby naszego PREZESA, który jak zawsze patrzy na świat przez różowe okulary .....a swoja drogą... to jak ja mu tego zazdroszcze!! ;) . A już tak trochę mniej oficjalnie to z tego co wieść niesie  to i miłościwie nam panujący Król Parkietu OSP na 2014 rok też przygotowywuje jakąś specjalną niespodziankę dla naszych gości ale niestety na forum publicznym nie bardzo wypada mi o tym pisać (...tu kłania się bodajże ustawa o wychowaniu w trzeźwości).  Modle się tylko żeby nie przesadził z mocą jak ostatnio bo o ile w kondycję naszych druhów raczej nie wątpie, to na wspólne biesiadowanie zaproszonych jest jeszcze wielu innych znamienitych gości, z tymi ze świata polityki włącznie :)

- 12.05.2014 -

        
Dzisiaj moi drodzy internauci tak dla odmiany nic o pożarach, motopompach, gaszeniu ognia (....i pragnienia ;) nie będzie, bo tym razem przedstawiamy Wam naszą oficjalną drużyne piłkarską OSP Kruszew. Drużyna została, zmontowana "w biegu" na potrzeby Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pniewy, który odbył się 10 Maja na boisku przy Szkole Podstawowej w Kruszewie. Z uwagi na brak jakichkolwiek wspólnych treningów, sparingów  i co tam jeszcze, to nikt wielkich sukcesów się po nich nie spodziewał a jednak dali radę !! IV miejsce to nie jest źle a mówiąc sportowym żargonem to "gdyby kondycha nie zawiodła to pudło naprawdę  było w naszym zasięgu!!". Jeśli podobny turniej odbędzie się za rok, a takie są plany to obiecujemy że wystawimy do boju w pełni przygotowaną i zgraną drużyne, która mam nadzieje powalczy w finale!!  Ojjjjj będzi się działo !!!!
A oto nasi reprezentanci:
Kapitan - Łukasz Piotrkowicz, Bramka - Mateusz Orzeszak, Atak - Adam i Daniel Szeląg, Obrona - Krzysztof Skrzypczak, Marcin Dusza, Łukasz Zalewski


- 15.04.2014 -


Tak sie jakoś dziwnie składa, że dokładnie dzisiaj przypada  5-ta  rocznica otwarcia naszej strony internetowej. Z tej właśnie okazji oficjalnie otwieramy dział Historia, który planowany był od samego początku  ale niestety brakowało dostatecznie silnego impulsu do jego stworzenia i zawsze pojawiały się jakieś bliżej niezidentyfikowane przeszkody. Wspomniany impuls pojawił się przy okazji planowanej na ten rok uroczystości obchodów 90-lecia istnienia naszej jednostki gdzie jednym z punktów programu jest uroczysty odczyt historii. Na bazie tej właśnie historii powstał dział, gdzie teraz można będzie znaleźć wiele ciekawych informacji na temat działalności  OSP Kruszew od początku jej istnienia. Chciałbym jednocześnie dodać, że udało mi się go stworzyć dzięki pomocy kilku osób, które na końcu są wymienione i którym jestem bardzo wdzięczny za pomoc i poświęcony czas.
A tak przy okazji załoga OSP Kruszew życzy wszystkim naszym sympatykom Wesołych i Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!!!!

- 24.03.2014 -

     
Amerykanie mają swoją słynną piechtę morską  Navy SEALs i Rangers'ów, siły specjalne Rosji to legendarny Specnaz a  Brytyjska elita to oddziały SAS. Jako komendant z wielką dumą i radością przedstawiam Wam dzisiaj drodzy bracia i siostry naszą elitę czyli Siedmiu Wspaniałych druhów OSP Kruszew, którzy już od kilku weekend'ów biorą udział w morderczych szkoleniach prowadzonych przez profesjonalistów z Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu. Cytując klasyka to na zajęciach "Nie ma lipy..." i nasi strażacy dostają ostro w kość o czym będziecie się mogli przekonac już wkrótce ze specjalnego foto-reportaża na ten temat, który w ciągu kilku dni powinien się znaleźć w Galerii.  Za nimi już najtrudniejsza część szkolenia czyli testy sprawnościowe w profesjonalnej komorze dymowej w Pionkach gdzie na codzień trenują zawodowcy z PSP. Przed nimi jeszcze daleka droga i wiele wymagających testów a na samym końcu egzamin teoretyczny i praktyczny do komisyjnego zaliczenia. A oto  oni z imienia i nazwiska, duma naszej straży: PREZES Piotr Ciesielski, Skarbnik Łukasz Zalewski, druh Maciek Czajkowski, druh Mateusz Orzeszak, druh Mariusz Witczak i nowi strażacy w naszych szeregach Karol Wiciński i Paweł Mroczek. Trzymajcie kciuki za naszych dzielnych i nieustraszonych druhów.!!!

- 05.03.2014 -

Z powodu wielu obowiązków tych służbowych i nie tylko,  dopiero dzisiaj na stronie krótka relacja z zebrania Walnego OSP Kruszew, które odbyło sie w dniu 28.02.2014. Zebranie jak zwykle składało się z dwóch części. Części pierwsza i najważniejsza czyli część oficjalna przebiegła wyjątkowo sprawnie i bez zbędnego politykowania. Wszystkie sprawozdania z działalności OSP zostały przyjęte, zarząd uzyskał absolutorium a i zaproszeni goście mieli swoje przysłowiowe 5 minut na zabranie głosu.  Część druga zebrania to tak zwana część artystyczna gdzie działo sie dużo więcej lecz niestety (a może i stety dla niektórych ;) relacja z tej części dostępna jest już tylko dla wtajemniczonych w IKSIE. Na osłodę dla tych ciekawskich kilka mocno ocenzurowanych zdjęć z II części zebrania w Galerii. Niestety nie posiadam jeszcze zdjęć z części oficjalnej zebrania, ponieważ nasz Skarbnik który trzaskał zdjęcia swoim magicznym aparatem dziwnym zbiegiem okoliczności prawdopodobnie w wyniku nagłej i nieoczekiwanej amnezjii do dnia dzisiejszego nie może go odnaleźć. Dodatkowo tych mniej spostrzegawczych informuje iż u góry mamy nowiutki jeszcze farbą pachnący, piękny baner. A na koniec jeszcze wielkie podziękowania dla naszych Strażaczek - Pauli i Ewy za pomoc w przygotowaniu zebrania oraz wyjątkowo pyszne Walne potrawy!!


- 24.02.2014 -
Tym razem  wiersza nie będzie ale jak widać na załączonych obrazkach także i ostatnia sobota upłynęła nam bardzo pracowicie.  Nasz dzielny i jakby odmieniony wiosną kierowca nucąc pod nosem tę oto piosenkę wyczyścił Stara lub Heńka jak kto woli, że aż miło popatrzeć.  Tak mu się robota w rękach paliła, że w tym rozmachu umył jeszcze stojące obok auta druhów. Jakby tego było mało to udało nam sie zrobić jeszcze coś fajnego, bo wreszcie po wielu próbach i przymiarkach zabraliśmy się za odbudowe i uruchomienie naszej starej motopompy typ Polonia M8/PO3.  Pomaga nam w tym nie byle kto, bo słynny Król Parkietu OSP 2014 we własnej osobie. Okazuje się, że w brudnym garażu z kluczem w ręku radzi sobie równie dobrze jak na gorących deskach parkietu. Prawdziwy człowiek renesansu!!. A po robocie był czas na aktywny odpoczynek przy piłkażykach i lotkach, który trwał i trwał prawie do bladego świtu bo wiadomo że sport to zdrowie!! Niestety tu się nie popisaliśmy ponieważ przez to, że nasz lokalny mistrz sportów wszelakich w osobie PREZESA do nas nie dotarł, zostaliśmy rozgromieni w obu konkurencjach przez pewnego biurokratę z Warszawy.  Trudno, pokornie przeżyjemy porażkę  ale następnym razem zrobimy zawody w innych bliższych nam konkurencjach nie koniecznie sportowych ;). A już w najbliższy piątek coroczne Wielkie Walne Zebranie OSP, tak że napewno będzie o czym poczytać więc zapraszam do odwiedzania naszej stronki!

- 17.02.2014 -

        
Wiosenne porządki w OSP Kruszew.

Wiosna w lutym zbudziła się z rana,
I przyszła do nas lekko ssskaacowana
Zajrzała we wszystkie garażu zakątki
Dzwoni PREZES "..o piętnastej robimy wiosenne porządki.!! "

Zaczął Słoniu zamaszyście, poodkurzał pety, liście.
Za nim Skarbnik równie prężnie, poukładał wszystkie węże.
Sam KOmendant miotłe trzyma, ...a PREZESA jeszcze nima!
Młody strażak mokrą szmatką, poleruje piłę gładko.
 Ktoś na półkach sprzęt układa, a do picia....lemoniada :(
Ktoś w kieszeniach ręce trzyma,
...bo PREZESA ciągle nima!

Kurtki wiszą równo w rzędzie, bałaganu tu nie będzie
Kapsle, puszki inne śmieci, zaraz wszystko stąd wyleci
Ktoś tam szufle w ręku trzyma, ...niee ..PREZESA nadal nima!
Chodzą ludzie patrzą w koło, co im kurde tak wesoło ?
Zamiast w weekend odpoczywać, lub z dziewczyną kwiaty zrywać
Tyra taki za darmoche, i na twarzy ma radoche.

Nagle hałas, poruszenie, wpada PREZES jak marzenie
Modny, piękny, wygolony - pocałunki śle dla żony
Bystrym okiem wszystko mierzy, gdzie co stoi...gdzie co leży
Spojrzenia nasze uśmiechem zbywa, i w te słowa się  odzywa:
"No druhowie brawoo, wiecie...., ale co ode mnie chcecie ?
Byłem w mieście, był bazarek to kupiłem se zegarek
I od dziś zapewniam Was, zawsze i wszędzie będe na czas !"- 05.02.2014 -

Jak powiedział kiedyś dawno temu sam Benjamin Franklin - " Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki !". A ponieważ kolejny  rok podatkowy mamy za sobą, to  nadszedł czas aby z tych podatków się rozliczyć. Przypominamy więc że jest możliwość przekazania 1% od swoich dochodów na wsparcie, jak to się dumnie nazywa Organizacji Pożytku Publicznego. Nasza jednostka  z pewnością do takowej pożytecznej organizacji się zalicza, więc jak co roku prosimy Was o wsparcie. Czasy mamy ciężkie więc liczy się dla nas każda złotówka !! Wpłata jest całkowicie anonimowa, a tu INSTRUKCJA wypełniania deklaracji PIT  z uwzględnieniem pomocy dla naszej jednostki.

PAMIETAJCIE PRZYJACIELE 1% MOŻE WIELE !!!


- 26.01.2014 -

    
* Grupowy wyjazd do kina i Pierwsze posiedzenie 'Filmowego Klubu Dyskusyjnego OSP' *

     

* Urodziny  PREZESA gdzie główną atrakcją był koncert lokalnej sławy Dżez-mena 'Migdałło de Silva Mendozy' *

To chyba żadną tajemnicą i wielkim zaskoczeniem dla nikogo nie jest, że nie samym chlebem strażak OSP żyje i czasami musi go czymś popić. Zielona herbatka czy kompocik z rabarbaru to oczywiście zacne napoje ale jak się pewnie wszyscy domyślają dzisiajeszy wpis dotyczył będzie czegoś zupełnie innego. Przechodząc do sedna sprawy to tak mnie coś tkneło aby napisać na ten temat przy okazji piątkowej wycieczki do kina. A w wielkim skrócie  było to tak... Zwiedzeni niewinnym zwiastunem filmu " Pod mocnym Aniołem" pod czujnym i trzeźwym okiem PREZESA, my załoga OSP plus połówki oraz wierni przyjaciele naszej jednostki chcąc odreagować stresy dnia codziennego udaliśmy się do kina na wyżej wymieniony film. Twórczość mistrza Smarzowskiego pewnie każdy zna i nawet jeśli estetyka jego filmów nie każdemu odpowiada to chyba każdy się ze mną zgodzi, że dają one do myślenia i nie sposób przejśc obok nich obojętnie. Po genialnym moim zdaniem "Weselu" i "Domu złym",  była wbijająca w fotel i ciężka "Róża"  a później trochę jak dla mnie przekombinowana "Drogówka". Świadomie nie czytając recenzji jechaliśmy na "Anioła"  z lekkim nastawieniem na inteligentną rozrywkę w najlepszym wydaniu.  Zderzenie z filmową rzeczywistością okazało się chyba dla każdego z nas wyjątkowo okrutne. Film delikatnie mówiąc, ciężki, dołujacy i niestety nic poza tym. Moje prywatne zdanie, (a tylko takie się w tym momencie liczy ponieważ to ja mam hasła do strony) jest takie, że to chyba najsłabyszy film Smarzowskiego w jego karierze. Być może moje oczekiwania były zbyt wielkie, być może nie udało mi się odszyfrować drugiego dna tego filmu ale pamiętam do dzisiaj jakie wrażenie wywarł na mnie wspomniany wcześniej "Dom zły", a tu - nic poza szokującym i czasami zbyt dosłownym obrazem upadku człowieka pogrążonego w nałogu. Z drugiej strony przyznać muszę, że w późniejszej dyskusji nasz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej i okryty sławą tegoroczny Król Parkietu OSP mieli zgoła inne zdanie ale co tam...tak jak powiedziałem wcześniej - to ja mam hasło do strony :) Ale i tak wspólny wyjazd do kina  można uznać za udany i potrzebny,a  późniejsze około filmowe dyskusje przy mocnej herbacie na temat tego filmu napewno dały każdemu do myślenia ( a może i nie...). Dla zobrazowania tej wspólnej eskapady zamieszczam kilka ocenzurowanych fotek. I jeszcze jedno na koniec!!! Ponieważ tradycyjna syrena na wejściu już sie pewnie wszystkim znudziła to przez jakiś czas witał nas będzie (niestety tylko posiadaczy Internet Explorera) świetny i jakże życiowy kawałek "W polske idziemy.." w interpretacji Kazika Staszewskiego.
 Nooo to w polske idziemy drodzy druhowie.....:)

PS. Proszę o wybaczenie za ten filozoficzny tekst ale pisząc te słowa jestem okrutnie  NIEWYSPANY po wyjątkowo hucznej imprezie urodzinowej u PREZESA.


- 14.01.2014 -

Drodzy internauci.....Bracia i Siostry!! Dzisiaj kolejna porcja zdjęć w Sylwestrowej Galerii część II. Zdjęcia pochodzą z aparatu naszej głównej dekoratorki i wspaniałej koleżanki Beaty Skrzypczak. A jeśli ktoś z Was posiada jeszcze jakieś fajne fotki i chciałby się nimi podzielić to wysyłajcie je na adres kruszew@web.osp.org.pl

- 03.01.2014 -


KRÓL PARKIETU OSP na 2014 ROK
     
WITAMY W NOWYM ROKU!! Sylwester w OSP Kruszew już za nami a mam nadzieje że i noworoczny ból głowy też  każdy ma za sobą więc zapraszam do obejrzenia GALERII SYLWESTROWEJ część I. Nie będę się rozpisywał jak było, bo kto był ten wie a kto nie był niech żałuje !! :) Obowiązkeim moim jest jednak ogłoszenie oficjalnego Króla Parkietu OSP Kruszew na 2014 rok. W tym roku korone Króla Parkietu traci nasz dzielny Kierowca Słoniu, który ma obecnie inne hobby niż taniec towarzyski a jego miejsce na podium zajmuje jednogłośnie przyjaciel naszej jednostki kolega Marcin, pseudonim artystyczny - "Migdał". Gratulacje!!! To jeszcze raz zapraszam do galerii tylko koniecznie z głośniczkami a kolejne zdjęcia już wkrótce!!


- 30.12.2013 -

   
        
Godzina zero już blisko i jak widać na załączonych fotkach przygotowania do imprezy Sylwestrowej  cały czas trwają. Niestety liczna drużyna pracowitych Elfów, która tak dzielnie pomagała nam w przygotowaniach w zeszłym roku została zdziesiątkowana przez grypę żołądkową i na placu boju a raczej budowy prócz stałych druhów OSP pozostało nam tylko kilkoro wiernych pomocników. Jest wśród nich pomocnik wyjątkowy, który niczym słynna kobieta pracująca "żadnej pracy się nie boi". Wspaniale radzi sobie z każdym powierzonym mu zadaniem, od skręcania pater po wieszanie serpentyn a jego ulubionym zadaniem jest dmuchanie balonów. Potwierdzenie znajduje tu przysłowie że "Duży może więcej..."!!! Na wielkie podziękowania zasługują też dekoratorki:Beata, Paulina, Iza, Paulina i Mazi dzięki którym nasza sala bankietowa nabrała sylwestrowego klimatu. Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem! Spisał się nawet sam PREZES, który na przekór swojemu słynnemu zwyczajowi aby wszystko zostawiać na ostatnią chwilę wykonał kilka ważnych zadań już 3 dni wcześniej.
I na koniec proponuje wszystkim obejrzenie tego krótkiego filmiku strażaków ze Śląska :) Wielki szacun za pomysł i wykonanie i aż trochę zazdrość zżera, że my na to nie wpadliśmy :) !  A TU jeszcze wywiad z nimi w programie "Pytanie na śniadanie". Widać, że to mocna, zgrana ekipa z pasją!

- 27.12.2013 -

        
Chociaż za oknem wiosna i aura raczej  mało świąteczna to wigilia w OSP Kruszew odbyła się  trdycyjnie w ostatni piątek przed tą prawdziwą. Może nie rozpoczęła się wraz z pierwszą gwiazdką i nie zakończyła o północy jak tradycja nakazuje ale było wszystko co potrzeba czyli wspólne lepienie pierogów, smażony karpik, opłatek i po raz pierwszy w tym roku kolędnicy. Niestety nie dane mi było dotrwać do wspólnego kolędowania po okolicy ale z opowieści innych druhów wiem już, że kolędowanie to bardzo radosna, miła ale jednocześnie wyczerpująca tradycja, po której ciężko jest trafić do własnego domu. Na szczęście dobrych ludzi w Kruszewie nie brakuje i jak życie pokazało o miejsce na nocleg dla strudzonego kolędowaniem druha OSP Kruszew nie trudno. Zdjęć z tego wydarzenia raczej nie ma, a nawet jak są to wątpie, że kiedykolwiek ujrzą  światło dzienne. Dodatkowo jak widać na załączonej fotce u góry, w szeregach OSP Kruszew mamy też Mikołaja. Świadomie nie piszę, że Świętego bo to by była profanacja ale za to wygląda jak żywy o czym przekonali się moi siostrzeńcy w wigilijny wieczór. Emocji i radości końca nie było a więcej informacji na temat przygód Nieświętego Mikołaja OSP dla wtajemniczonych w IKSIE :) .Co do imprezy Sylwestrowej to przygotowania idą pełną parą i czeka nas pracowity weekend.

- 18.12.2013 -


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzy załoga OSP Kruszew

- 08.12.2013 -

Orkan Ksawery już sobie poszedł dalej na wschód i miejmy nadzieje że prędko nie wróci. Mieliśmy z nim co prawda trochę kłopotu ale nie o tym chciałem dzisiaj napisać. W sumie nie taki Orkan straszny jak go malują :) szczególnie dla druha OSP Kruszew.  Bardziej zastanawiająca jest inna kwestia, a mianowicie wychodzi na to że nasi druhowie bardziej niż huraganu boją się........ wybranek własnego serca. Tak...Tak!!  Na sobotni wieczór plan był taki! Robimy porządek z Orkanem, ustawiamy choinki  a wieczorem......będzie...będzie się działo i znowu nocy będzie mało...!! Ale niestety...na własne oczy widziałem jak Ci twardziele i Herosi co się wichurze nie poddali na jedną komendę"doo domuu"  uszy po sobie i odzew "zaraz będę kochanie". No nic, chyba będe musiał przeprowadzić odpowiednie szkolenie ale coś czuje że PREZES mi w tym nie pomoże :)

- 27.11.2013 -

Dzisiaj kolejna niespodzianka czyli premiera naszego nowego  kalendarza Jubileuszowego na 2014 rok.  Kalendarz ten to jednocześnie cegiełka na wsparcie naszej jednostki a można go bedzie wkrótce nabyć u naszych druhów. Cena jak zwykle co-łaska a wersja z autogrfami druhów OSP Kruszew za co-łaska razy dwa ;)- 22.11.2013 -

A teraz prawdziwy hit sezonu na stronie, szczególnie dla miłośników historii!!! Dzięki uprzejmości Państwa Skoneckich, w naszej Galerii prezentujemy Wam prawdziwy skarb!! Są to bardzo stare zdjęcia z czasów powstawania naszej jednostki. Zdjęcia świetnie zachowane i bardzo wyraźne jak na możliwości ówczesnej fotografii. Prawdopodobnie przedstawiają one założycieli i pierwszych członków naszej straży. Mam nadzieje, że teraz uda nam się wreszcie porządnie odtworzyć i spisać historie O.S.P Kruszew zwłaszcza, że w przyszłym roku obchodzimy 90-lecie istnienia.  Te zdjęcia trzeba zobaczyć koniecznie....kawał historii...!!!
A ze spraw bardziej na czasie to wkrótce na stronie pojawi się więcej informacji o planowanej imprezie Sylwestrowej oraz Kalendarze Jubileuszowe!


- 20.11.2013 -

     

Drodzy goście prosimy o uwagę bo wreszcie jest okazja do porządnego wpisu na stronce!! Po klikunastu mocno wyczerpujących wieczorach, udało nam się zakończyć instalację ogrzewania naszej sali. Prace instalacyjne pod okiem naszego głównego gazownika Druha V-ce Prezesa ....baaaczność..... Jacka przyniosły porządany efekt i od teraz żadna zima nam nie straszna bo na sali jest cieplutko jak przy kominku. Ostateczny test powykonawczy odbył się w  ostatnią sobotę przy okazji imprezy urodzinowej przyjaciela naszej jednostki. Grzało mocno i  chyba niektórym było wyraźnie 'za ciepło' ponieważ osobiście widziałem jak w asyście swoich partnerek chwiejnym krokiem udawali się zaczerpnąć chłodniejszego powietrza na zewnątrz ;)
A oto Druhowie dzięki którym już żadna piękna pani nie zazna u nas chłodu :
Druh Jacek - główny flachowiec i wykonawca
Prezes - instalacja elektryczna + obsługa sprzętu wiercącego
Druh Adam - prace wykończeniowe + motywatory
Skarbnik - prace pomocnicze + rozliczenie projektu
I ja KOmendant - prace porządkowe + liczne działania mobilizacyjne ;)

Z innych bieżących ważnych spraw to, z przyjemnością informujemy iż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że SYLWESTER 2013/2014 w OSP Kruszew będzie i w tym roku. Ależ ten czas lecii....!! Szczegóły nie są jeszcze ustalone, ale jedno co możemy obiecać to, że będzie jeszcze fajniej, cieplej  i co najważniejsze tym razem grał nam będzie bardziej profesjonalny DJ, który poważnie podchodzi do sprawy. Dodatkowo wkrótce w sprzedaży będą nasze kalendarze na 2014 rok. W tym roku będzie to kalendarz wyjątkowy bo jubileuszowy z okazji 90 lecia istnienia naszej jednostki, dlatego warto go mieć bo za 50 lat może byc sporo wart :) !!

- 17.09.2013 -


  Jak widać po dacie ostatniego wpisu, tak zwany "sezon ogórkowy"  dopadł  także i nasza stronę. Ale tak naprawdę to przez te kilka ostatnich miesięcy nie za wiele sie działo w naszej jednostce, a i pod wzgledem bojowym okres ten możemy zaliczyć do wyjątkowo spokojnych.  Kilka zebrań, tych oficjalnych i nie, jakieś prace porządkowe w remizie, drobne remonty Starka i tyle - słowem nuda jak na relacji z obrad sejmu. Ale to już przeszłość i wkrótce okazji do aktualizacji strony będzie więcej. Aktualnie prowadzimy akcje zbierania funduszy na zakup aparatów tlenowych a jej wyniki ogłosimy niebawem. Dodatkowo w najbliższym czasie planujemy rozpocząć prace instalacyjne przy ogrzewaniu gazowym na naszej sali bankietowej,  i może uda się wreszcie zabrać za schodek :) . Najważniejszym jednak wydarzeniem ostatnich dni  był  ślub  naszego Prezesa i naszej Sekretarz. 100 lat młodej parze!!!!!! Fotorelacja z tego wydarzenia w Galerii.

- 10.05.2013 -

Korzystając z chwili tzw. luzu w pracy no i z racji, że to już piątek i nic nowego nie opłaca się zaczynać :) wstawiłem dzisiaj na naszą stronkę dłuuuuugo zapowiadaną Księgę Gości. Zachęcam  wszystkich naszych wirtualnych gości do wpisu. Księga na razie nie jest cenzurowana ale jak sie okaże,  że odwiedzać nas będą wszelkiej maści internetowi frustraci i inni zadymiarze to taka cenzura będzie wprowadzona.  Mam nadzieję, że dzięki tej Księdze, przybędzie nam nowych gości i że ogólnie będzie super-hiper-fajnie ;) . A ponieważ zawsze jest tak, że ktoś musi być pierwszy to swój wpis z numerem 1 dodaje i ja.  

- 08.05.2013 -

4-ty Maja to  Międzynarodowy Dzień Strażaka czyli popularny wśród druhów OSP dzień św. Floriana - patrona strażaków. W naszej gminie tradycyjnie organizowane są obchody tego dnia i jak co roku delegacja z naszej jednostki brała udział w tej uroczystości. Część oficjalna odbyła się w Kościele w Jeziórce a dalsza, mniej oficjalna przy grillu zorganizowanym przez druhów z OSP Wilczoruda. W tym samym czasie w Jeziórce odbyło się też poświęcenie motocykli co dodatkowo urozmaiciło ten dzień. Kilka fotek z tego wydarzenia znajdziecie w naszej Galerii. Niestety nie ma tego zbyt wiele, ponieważ biorąc czynnie udział w tej uroczystości, nie było czasu na bieganie z aparatem ale za to dorzucam kilka fotek, które udało mi się zrobić podczas święta strażaka w Warszawie gdzie pojawiłem się prywatnie, tak z ciekawości. Było sporo sprzętu, parada pojazdów tych nowych i zabytkowych,  pokazy ratowników, dziewczyny w mundurach, orkiestra strażacka, słowem to co tygrysy.....tzn strażacy lubią najbardziej. Zapraszamy do Galerii!!
 
PS. Krótki komunikat dla wtajemniczonych ;)
 Dzisiaj o godzinie 10.10  dotarła do mnie wspaniała informacja. Niestety na forum publicznym nie mogę o tym pisać, ale Ci druhowie którzy są na bieżąco ze sprawami jednostki będą wiedzieli o co chodzi. Ogólnie tylko powiem, że chodzi o to że odnalazła się dla nas bardzo ważna rzecz....Ooooo i tyle!. W związku z tym, dla upamiętnienia tego wydarzenia proponuje aby dzień 8-go Maja ogłosić Dniem Sztandaru OSP Kruszew. A coo....,  2-gi Maja to Dzień Flagi Państwowej a my będziemy mieć dodatkowo 8-ego Maja swoje święto Sztandaru!! Jak to mówią , od świętowania głowa nie boli ....abstynentów :) a mamy jednego na stanie. Jako główną ceremonię tego dnia proponuje honorową warte pełnioną przez Prezesa przy sztandarze, na baczność, w pełnym umundurowaniu, z ziarenkami grochu w butach, na środku placu przed naszą remizą. Mam nadzieję, że mój pomysł zostanie zaakceptowany przez naszych druhów no i oczywiście przez Prezesa ;)

- 10.04.2013 -

"Kolejna zima a śnigu nima..!!"  słowa tej piosenki Kazika Staszewskiego sam nuciłem jeszcze w grudniu, a tymczasem, jak na złość - prawie połowa kwietnia a zima trzyma sie mocno.  Tak więc dla rozgrzewki w Galerii Sylwestrowej pojawiły się całkiem nowe zdjęcia, które otrzymałem od naszego druha Rafała kilka dni temu. Zdjęcia, może nie pierwszej jakości, bo robione telefonem ale za to wiernie oddające gorącą atmosfere tamtego pamiętnego wieczoru ;) Dodatkowo też w Galerii kilka fotek z ostatniej uroczystości Kościelnej w której tradycyjnie braliśmy udział. Tak więc Panowie i Panie aby do emerytury...yy przepraszam... do wiosny!! i to nie kalendarzowej bo podobno już jest tylko tej prawdziwej. I pamiętajcie, NIE WYPALAMY TRAWY!!!  (oczywiście tej na łąkach i rowach bo do tej z pod znaku zielonego listka to nic nie mamy ;) 

- 07.03.2013 -

Tak jak obiecałem, a u mnie słowo droższe pieniędzy, dzisiaj na stronie zamieszczam kilka fotek z części oficjalnej Walnego Zebrania, które odbyło się w zeszły piątek. Część mniej oficjalna za kilka dni, ale tradycyjnie już tylko dla Wtajemniczonych ;) . Dodatkowo w telegraficznym skrócie najważniejsze decyzje podjęte na WZ: - po pierwsze primo to jednogłośne przedłużenie absolutorium dla Zarządu ( yes!! yes!! yes!!...jednak to prawda co mówią , że władza uzależnia ;) , po drugie primo to dział Ranking znika ze strony a druhowie będą oceniani w inny bliżej jeszcze nie ustalony sposób, po trzecie primo to zostały przyjęte wszelkie sprawozdania i raporty z czego nasz Skarbnik jest chyba najbardziej zadowolony. Prezentacja multimedialna z naszych działań  za  rok ubiegły zebrała gromkie brawa, ale niestety najbardziej oczekiwana prezentacja w drugiej części zebrania  "Jak zakąszać czyli - Traktat o wyższości ogórka kiszonego nad konserwowym" której prelegentem miał być druh Adam  z przyczyn technicznych nie odbyła się. Odbyły się za to, i to bez zbędnych ceregieli zajęcia praktyczne w której czynnie (oprócz kontuzjowanego V-ce Prezesa) uczestniczyli wszyscy druhowie. Zapraszamy więc do Galerii a Wtajemniczonych do IKSA ;)

- 27.02.2013 -

Już pojutrze w naszej jednostce Walne Zebranie Członków OSP. Dla tych mniej zorientowanych w temacie kilka słów wyjaśnienia. Walne Zebranie Członków jest najwyższą władzą OSP. Do kompetencji walnego zebrania należy min: - przedstawienie i zatwierdzenie sprawozdań z działalności OSP, - udzielenie absolutorium zarządowi, - uchwalenie programu działań i budżetu, podejmowanie uchwał.... i jeszcze kilka innych ważnych spraw. W tym roku zebranie to zapowiada się u nas wyjątkowo ciekawie ponieważ w mijającym roku sprawozdawczym sporo się działo w naszej jednostce więc będzie się czym pochwalić i o czym opowiadać.  Mam tu na myśli głównie remont naszego wozu bojowego oraz generalny remont sali bankietowej i całego zaplecza. Wszystko to planujemy przedstawić w postaci atrakcyjnej prezentacji multimedialnej, tak że liczymy na to, że takie sceny jak z obrad sejmu u nas nie bedą miały miejsca, a spodziewamy się nie mniej ważnych gości ;) Tradycyjnie po części oficjalnej zebrania planowana jest tzw. część artystyczna na której to swoją prezentację o trochę przydługim tytule "Jak zakąszać czyli - Traktat o wyższości ogórka kiszonego nad konserwowym"  w zastępstwie kontuzjowanego V-ce Prezesa przedstawi Przewodniczacy Komisji Rewizyjnej. A w przyszłym tygodniu zapraszamy na foto-reportaż z tego wydarzenia. 
           

- 15.01.2013 -

Ponieważ ostatni wpis dotyczący rzekomej afery korupcyjnej przy naliczaniu punktów zaangażowania w dziale Ranking wywołał niemałą burzę wśród naszych druhów i nie tylko, uznałem że należą się dodatkowe wyjaśnienia w tejże kwestii aby wszystko stało się jasne. Jak pewnie większość ludzi odwiedzających naszą stronkę zauważyła, strona OSP Kruszew różni się trochę od innych stron o tej tematyce. Jakoś tak samo wyszło i nikt do tej pory specjalnie nie protestował, że strona utrzymana jest w konwencji pół żartem,pół serio. Obok działów jak najbardziej poważnych czyli działu min. Akcje, Zarząd, Forum OSP są działy troszkę mniej poważne a mam tu na myśli głównie Aktualności i Ranking oraz dział wyjatkowo niepoważny czyli "coś dla Wtajemniczonych" ;)  Dzięki temu, że skład naszej jednostki to tak naprawdę grupka starych-dobrych znajomych, możemy sobie pozwolić na pewien dystans do siebie i do tego co robimy. Oczywiście kiedy trzeba a mam tu na myśli akcje ratowniczo-gaśnicze wszystko odbywa sie z pełnym profesjonalizmem i powagą jak przystało na Strażaka OSP. Co za tym idzie oczywiście żadnej afery korupcyjnej w naszej jednostce nie ma i nie było. To tylko taki żart, a chodzi o to, że podczas ostatnich luźnych rozmów z druhami podczas sprzątania sali pojawiły się głosy, że całe to przyznawanie punktów może jest fajne i mobilizuje co niektórych do większego zaangażowania ale musimy zdecydować czy jest to w pewnym sensie zabawa czy robimy to zupełnie na poważnie. Sprawa wymaga głębszej dyskusji i dlatego do czasu Walnego Zebrania dział Ranking zostaje zawieszony a dalsze jego losy będą zależały od decyzji podjętych na WZ. Dodatkowo, jako osoba, która w 90% zajmuje się prowadzeniem naszej stronki chciałbym abyśmy na WZ przedyskutowali też idee istnienia tej strony. Czy robimy poważną stronę jak ma większość jednostek OSP czy pozostajemy w delikatnie jajcarskim klimacie jak do tej pory. Osobiście jestem za tym drugim rozwiązaniem ale zobaczymy co na to inni, żeby nie było że stronka OSP Kruszew to prywatny folwark druha Admina ;)  Przy okazji tych wyjaśnień informuje, że dzięki inicjatywie Druha Łukasza w dziale Akcje powstała dodatkowa zakładka z bardzo cennymi informacjami na temat naszego bezpieczeństwa. Zachęcamy też wszystkich do przekazania ze swojego podatku na rzecz naszej jednostki. W planach jest też uruchomienie nowej zakładki gdzie będzie miejsce na prezentacje naszych sponsorów oraz sympatyków, którzy wspierają nas materialnie i nie tylko. Zastanawiam się też nad stworzeniem Księgi Gości gdzie każdy z odwiedzających będzie mógł pozostawić po sobie jakiś miły wpis a słów krytyki oczywiście też się nie boimy ;) .Dochodzą mnie też sygnały, że strona kiepsko prezentuje się na laptopach i ogólnie w niskich rozdzielczościach. Podobno, nie wszystko mieści się na ekranie a niektóre zakładki się "rozjeżdżają". Obiecuje przyjżeć się temu w wolnej chwili ale podejrzewam, że nie obejdzie się bez budowy nowego, bardziej elastycznego szablonu strony.  Szykują się wiec spore zmiany a wszystko wyjaśni się już niebawem po Wielkim Dorocznym Walnym Zebraniu ;)

- 11.01.2013 -

Dosłownie kilkanascie godzin temu, świat obiegła informacja na temat nominacji do Oscarów 2013. I nie chodzi o to, że nasi druhowie są jakoś tym wyjątkowo zainteresowani ale przy tej okazji przypomniała mi się nierozstrzygnięta do tej pory sprawa naszych wyborów Strażaka i Trutnia Roku 2012. O ile wyłonienie Trutnia Roku nie stanowi problemu to wybór Strażaka Roku stoi pod znakiem zapytania. W wielkim skrócie sprawa wygląda tak. Po zeszłotygodniowej telepatyczno-telefonicznej konferencji Tajnej Komisji  ds.Przyznawania Punktów okazało się, że jednoznaczny wybór Strażaka Roku nie jest sprawą prostą. Z tajnych, jeszcze niepotwierdzonych informacji wynika, iż podczas analizy sposobu przyznawania punktów przez Tajną Komisję na jaw wyszły liczne nieścisłości i nadużycia. Zamieszanych jest w to podobno dwóch członków tejże komisji, którzy w imię swoich partykularnych interesów przyznawali punkty niedbale i niezgodnie z obowiązującym regulaminem, dodatkowo badany jest też wątek korupcyjny. Ich personalia nie są jeszcze znane. Sprawa jest rozwojowa, zostały powiadomione odpowiednie organa w tym CBA i ABW (a tak na marginesie dla ochłodzenia emocji przypomniał mi sie fajny wierszyk zasłyszany ostatnio w Szkle Kontaktowym "Idzie Grześ przez wieś, zboża wór na plecach ma, a za Grzesiem CBŚ,ABW i CBA" ;) W związku z tym, Zarząd naszej jednostki w trybie nadzwyczajnym podjął uchwałę o zawieszeniu Tajnej Komisji oraz zamknieciu działu Ranking do wyjaśnienia sprawy. Co za tym idzie nasi najdzielniejsi i najlepsi Druhowie zostaną uroczyście wyróżnieni i odpowiednio nagrodzeni na najbliższym Walnym Zebraniu, które planowane jest na luty. Dla Trutnia Roku też szykowana jest odpowiednia niespodzianka, a specjalna bogato rzeźbiona Ośla Ławka zamówiona już została u naszego Druha Jarka. Miejmy nadzieje, że wszystko dobrze się skończy a domniemane oskarżenia wobec członków Tajnej Komisji okażą sie bezpodstawne. A tak przy okazji, to nie tylko u nas mamy aferę. Gdzieś wyczytałem, że podobno mają tee...noo...Noble odbierać!! To Wałęsie pewnie wezmą... a Skłodowskiej podobno nie....dzwonili z Kurii ;)))

- 02.01.2013 -

WITAMY W NOWYM ROKU!!! Gdy emocję już trochę opadły a przysłowiowy kieliszek szampana przestał szumieć w głowie, przyszedł czas na krótką relację z naszej  imprezy sylwestrowej. Z naszych rozmów w trakcie i po imprezie wynika, że ogólnie goście są zadowoleni a tych niezadowolonych podobno da sie policzyć na palcach jednej ręki drwala ;). Oczywiście były pewne niedociągnięcia organizacyjne, chwilami zawodziła wentylacja a akustyka naszej sali też pozostawia wiele do życzenia ale ogólnie rzecz biorąc "Sylwester bomba a kto nie był ten Trąba!!!". Strat w ludziach nie odnotowaliśmy, potłukło się tylko kilka kieliszków i zaginęły trzy widelce. Znaleziono natomiast złoty zegarek, legitymacje poselską, czarną marynarkę w rozmiarze 3XL, 6 krawatów, granat zaczepny oraz sztuczną szczęke ;) Wszystko do odbioru u naszego Skarbnika. Atmosfera na parkiecie chwilami była bardzo gorąca. Tytuł Króla Parkietu został zgodnie przyznany naszemu Kierowcy a jego wersja Kujawiaka zasługuje na wyróżnienie lub nawet nadaje się do programu "Mam talent". Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też nasza loteria fantowa, a za hojność przy zakupie losów bardzo dziękujemy. Podobno ostatni, najwytrwalsi goście bawili sie aż do godziny 8:15. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia roboczej  FOTO-GALERII. Na porządną galerie będzie trzeba troszkę poczekać aż zdobędę więcej zdjęć i dlatego jeśli ktoś z gości ma jakieś swoje fajne fotki i chciałby umieścić je w naszej sylwestrowej galerii to prosimy wysłać je na adres kruszew@web.osp.org.pl . Dla wtajemniczonych będzie też specjalna galeria tylko troszkę mniej oficjalna ;) 

- 31.12.2012 -

     
  Do godziny 20.00 czyli oficjalnego otwarcia naszej imprezy Sylwestrowej pozostało już bardzo niewiele czasu. Gorące przygotowania  trwają  od piątku.  Do pomocy naszej stałej ekpie Druhów  OSP dołączyły pracowite Elfy bo tak nazwaliśmy całkiem liczne grono sympatyków naszej jednostki, którzy na ochotnika i z własnej  nieprzymuszonej woli pomagają  nam w sprzątaniu i dekoracji sali. Nerwowa atmosfera przygotowań udzieliła sie nawet samemu Prezesowi, który normalnie znany jest wszystkim  jako niespotykanie spokojny człowiek. Na własne oczy widziałem jak mierzył karcącym wzrokiem naszego Kierowce gdy ten nieborak zmęczony przysiadł na chwilkę w kącie aby napić się mocnej herbaty po nieprzespanej nocy (patrz dział "Akcje"). Mi osobiście się nie oberwało ale inni nie mieli tyle szczęścia. Z tego co słyszałem to nasz Skarbnik też jest w nie najlepszym humorze, po tym jak z ołówkiem w ręku podliczył dotychczasowe wydatki poniesione na poczet imprezy. Ale trudno, ważne żeby impreza się udała i nasi goście byli zadowoleni!! 

- 23.12.2012 -

Krótki komunikat  z ostatniej chwili dla tych co zainteresowani są naszą imprezą Sylwestrową. Ponieważ nasza sala bankietowa nie jest z gumy, musieliśmy niestety zamknąć listę gości już w piątek. Na daną chwilę na liście  jest 113 osób i więcej już się nie da. Przez małe niedopatrzenie ze strony Druhów od zarządzania sprzedażą biletów , sprzedaliśmy o kilka zaproszeń za dużo. Ale spokojnie, damy rade! Najwyżej panowie najbardziej romantyczni i zakochani wezmą swoje partnerki na kolana ;)  Przyjemne z pożytecznym, bo i wybranka uzna poświęcenie za dowód miłości a z drugiej strony tym mniej zakochanym będzie troszkę luźniej. Myślę, że nasz Prezes i Skarbnik dadzą przykład jak to się robi. Ja niestety w tym nie pomogę, bo w trakcie nocnego czuwania z okazji obchodów Końca Świata zostałem dotkliwie pogryziony przez złego psa, ku przestrodze podaje rysopis psa: wielki, czarny, kudłaty, z paszczęką jak wnyko na niedźwiedzia. Noga przez to boli i szczypie okrutnie więc na swojej  pogryzionej nodze, mimo szczerych chęci nie utrzymałbym nawet samej Miss Euro 2012 Natlii Siwiec (...że musiałem opuszczać dyżur przez okno już nie wspomnę). Zachęcamy też wszystkich do udziału w loterii fantowej, która ma mieć miejsce  około godziny pierwszej. Do wygrania cenne nagrody, między innymi: Uścisk Ręki Prezesa, Pocałunek KOmendantowej oraz Ekspres do kawy Made in China.  Za wszelkie niedogodności i uchybienia z góry przepraszamy ale jest to nasz debiut organizacyjny więc wszystko zdarzyć się może ;)  ale jak to mówią "świat do odważnych należy!!"


- 20.12.2012 -

Na całym świecie trwają gorączkowe przygotowania do jutrzejszego końca świata. Jak donoszą media ludzie w panice wypatrują komety lub innego ustrojstwa co z wielkim hukiem zakończy żywot naszej matki ziemi. My obchody tego dnia rozpoczynamy o 18.00 w naszej Remizie. Na nocnym czuwaniu przy herbacie i bigosie zobowiązujemy się być w pełnej gotowości bojowej aby w razie czego nieść pomoc potrzebującym. Dyżur tego dnia pełnić będą nasi najdzielniejsi,najodważniejsi i zaprawieni w boju Druhowie z  V-ce Prezesem na czele. Mieszkańcy Kruszewa, możecie spać spokojnie!! O.S.P Kruszew czuwa!!!! Nam Koniec Świata nie straszny!!! ;)

- 18.12.2012 -

                            
Pełnych ciepła, spokoju i radości
Świąt Bożego Narodzenia
oraz pomyślności i sukcesów
w Nowym 2013 Roku
życzą Druhowie O.S.P Kruszew!!!

- 10.12.2012 -

       
Jak donoszą ostatnio wszystkie stacje telewizyjne -"Najsłynniejsza bożonarodzeniowa choinka świata, przed Rockefeller Center w Nowym Jorku, znowu zachwyca swym blaskiem. W środę wieczorem uroczyście zapalono lampki na tym świątecznym drzewku" . Oczywiście, że to nie są fotki z tego wydarzenia ;) Ale aby nie być gorsi od Nowojorczyków to swoją choinkę a właściwie choinki (bo są dwie) ubraliśmy i my :)  Wspólnego śpiewania kolęd przy tym niestety nie było ale narodził się nieśmiały pomysł aby w ramach promocji naszej jednostki wydać płytę CD z kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru  złożonego z druhów O.S.P Kruszew ;)  Przesłuchanie i wybór talentów odbędzie się na najbliższym zebraniu, dyrygować będzie oczywiście sam Prezes ;)  a jeśli się uda to już wkrótce obok  można będzie nabyć taką płytę w bardzo przystępnej cenie 99 zł ;) Zapisy na płyty prosimy kierować na naszego e-maila.  Ze spraw bardziej przyziemnych, to dzięki pomocy druha Mateusza, rozbudowany został dział "Akcje" gdzie dodatkowo można sobie poczytać  na temat wyposażenia jakim dysponuje nasza jednostka a do  Rankingu dołączyły dwie dzielne i sympatyczne Strażaczki Paulina i Ewa ;)

- 29.11.2012 -

Wreszcie po kilkunastu dniach, administratorzy serwera ZOSPRP na którym jest nasza stronka usunęli awarie. Przez ten czas strona zawierała nieaktualne materiały i z powodu braku dostępu do FTP nie można było nic zaktualizować. Najbardziej ucierpiał na tym nasz Ranking, który zatrzymał się jakoś na sierpniu. Od tego czasu sporo się zmieniło. Na prowadzenie wysunął sie druh Łukasz, który o kilka punktów przeskoczył samego Prezesa. Nie to, że nasz Prezio znowu opalał ciało w jakimś egzotycznym zakątku naszego globu ale miał inne ważne, nazwijmy to biznesowe sprawy. Ale według moich najnowszych informacji Prezes wraca do gry i moim zdaniem walka o tytuł Strażaka Roku rozstrzygnie się właśnie między tymi dwoma druhami :).  Bój o trzecie miejsce zapowiada się jeszcze ciekawiej ponieważ mamy tu trzech poważnych kandydatów gdzie różnice punktowe są bardzo małe. Z innej beczki,  to oczywiście nadal zapraszamy wszystkich na Sylwestra oraz do zakupu Cegiełki O.S.P w postaci pamiątkowego kalendarza.

- 02.11.2012 -

Bardziej spostrzegawczy goście na naszej stronie zauważyli pewnie Sylwestrowy plakat. Tak, tak moi drodzy ZAPRASZAMY na imprezkę sylwestrową organizowaną przez naszą jednostkę!! Okazja będzie podwójna, bo będzie to też huczne otwarcie naszej sali po generalnym remoncie! Jeśli masz już dość sztywnych bali w Sheratonie, bananowego towarzystwa w stołecznych klubach albo latających butelek na rynku w Grójcu to zapraszamy do nas. Czeka na Was szalona zabawa w doborowym towarzystwie, pyszne jedzonko, gorący parkiet i inne atrakcje. Będzie okazja napić się z Prezesem  (oczywiście jak zdąży do sylwestra z owocobraniem - 3majmy wszyscy kciuki;)  a jeśli Prezes zaniemoże będzie można napić się też z V-ce Prezesem ;) (tylko dla odważnych) Dla tych inaczej utalentowanych będzie karaoke ale dopiero po 4 nad ranem, wybór króla i królowej balu, wspólne lepienie bałwana też może być ciekawe ;). Tak więc koleżankooo... ! kolegooo.... ! jeśli masz w sobie luz, szybkie buty do tańca, mocną głowę i 300 zł na koncie, dzwoń śmiało: 661094259 lub 690846981. Liczba miejsc ograniczona :)

- 23.08.2012 -

Aby sobie wszyscy nie myśleli, że w O.S.P Kruszew to tylko sobie tak spokojnie sale remontujemy, wiersze piszemy i ogólnie luźna integracja to wprowadzamy nowy dział "Akcje" gdzie będą informacje na temat działań bojowych podejmowanych przez naszą jednostkę. Jak widać wyjazdów bojowych nie mamy dużo, ale to chyba dobrze!! Znaczy się prewencja działa!!! Prowadzenia raportu podjął się druh Mateusz za co dostaje bonusa :) 

- 25.07.2012 -


Nasz Prezes w dalekich krajach zażywa kąpieli i łapie egzotyczne motyle a my ciężko pracujemy mimo, że to wakacje. Jak mówi staropolskie przysłowie "samo się nie zrobi" więc trwają prace związane z przygotowaniem sali bankietowej do odnawiania. Największy problem to stara lamperia, którą trzeba zedrzeć/zdrapać/usunać aby można było wziąć się za malowanie. Niestety prace idą powoli bo frekwencja na czynie trochę mała i w związku z tym ja jako Druh Admin mam pewien pomysł aby zachęcić innych do większego zaangażowania . Planuję stworzyć nową oddzielną zakładkę w Menu np. pt:"Ranking Druhów", "Przodownicy OSP" albo innym gdzie powiedzmy raz w tygodniu będzie aktualizowany ranking każdego druha w zależności od stopnia jego zaangażowania w życie naszej jednostki. Raz w roku na podstawie przyznanej punktacji (powołamy  specjalną tajną komisje)  będzie wyłaniany Strażak Roku :) i jego niechlubny odpowiednik którego nazwiemy np: 'Leń OSP" albo "Truteń Roku" albo jeszcze fajniej :) Zabawa może być przy tym przednia a i skutek motywacyjny też powinno to przynieść. Niech dostane tylko zielone światło od Prezesa i zaraz się za to biorę!!!

- 23.07.2012 -

Jako, że w pracy u mnie sezon ogórkowy, klientów mało , nic sie nie psuje a serwery szumią niczym sosnowy gaj, postanowiłem skrobnąć coś od siebie i napisać krótki wierszyk o tym jak to wesoło jest w naszej jednostce :)
      

  "Hej dziewczyno, hej niebogo
 To strażaki jadą drogą
Na dachu kogut, trąby na przedzie
Każdy gotowy do akcji jedzie
Star nasz choć stary, buty przyciasne
My dojedziemy zanim zagaśnie
A już po wszystkim, gdy wokół cienie
To się spotkamy ugasić pragnienie
Niech się nie złoszczą: żony, kochanki
Że w O.S.P wieczory i ranki
Każdy z nas spędza z wielką ochotą
Bo nasza praca nie idzie  w błoto
A za lat kilka, co się docenia
Nam pozostaną miłe wspomnienia
Jak to sie wspólnie na akcji było
Albo w garażu  flaszkie wypiło
Jak komuś w buty wody nalało
Albo sikawkę piachem zapchało
Jak ktoś po Walnym wnet po kryjomu
Przed matką skradał we własnym domu
Aby do łóżka trafić  zmęczony
I zasnąć sobie w sen zasłużony
I choć roboty każdy ma wiele
Że starcza pewnie i na niedziele
To nam energii w sercu przybywa
Gdy dźwiek syreny nad ranem wzywa
OOoooeeeesssspi Kruszew niech gromko wyśpiewa
           Każdy mieszkaniec naszego  Kruszewa!!"          

- 22.06.2012 -

Krótka informacja z ostatniej chwili na temat naszego głównego projektu czyli ciągnącego sie już od dłuższego czasu remontu naszej Remizy. Niestety po jakby się wydawało najtrudniejszej sprawie czyli uporaniu się z pracami typowo remontowo-budowlanymi (tak w 80%)  pozostało nam jeszcze przebicie sie przez beton biurokratyczny związany z dopełnieniem całej sprawy do końca w papierach. Zaświadczenia, oświadczenia, załączniki, podpisy, interpretacje, kosztorysy, umowy, aneksy ...... głowa od tego wszystkiego boli. Na szczęście nasz Prezes to niespotykanie spokojny człowiek i jeszcze daje rade to wszystko ogarniać, mnie już krew by zalała 5 razy, a z biurokracją mam  do czynienia na co dzień z racji swojej pracy zawodowej.  Z prac, które nam jeszcze pozostały aby można powiedzeć, że plan wykonany to: - kosmetyka w łazience i szatni,- montaż mebli, półek, zlewów w kuchni, - odmalowanie sali bankietowej i korytarza oraz wielkie sprzątanie. 

- 22.05.2012 -

Niestety stan naszego licznika odwiedzin nie rośnie tak szybko jak słynny licznik długu publicznego zawieszony przez prof.Leszka Balcerowicza ale i tak 300 odsłon w półtora miesiąca to całkiem fajny wynik ;) . W Galerii pojawiło się kilka nowych zdjęć z Dnia Strażaka. Dodaje też kilka fotek na których widać postęp prac remontowych w naszej remizie a na listę przodowników pracy uroczyście trafia  nasz nowy druh Mateusz, który od razu zajmuje  2 miejsce po Prezesie!!! Kolejna dobra wiadomość to to, że nasz wóz bojowy wreszcie jest w dobrej kondycji! Jest też coś dla wtajemniczonych ;)

- 06.04.2012 -


Wreszcie mamy sie czym pochwalić więc najwyższy czas na porządną aktualizacje naszej strony.  Zainteresowanych zapraszam do Galerii gdzie w zakładce Po godzinach...czyli drugi etat w OŁESPI (jak to mówi mój afrykański przyjaciel) jest trochę informacji, co się aktualnie dzieje w naszej jednostce. Z góry przepraszam wszystkich za jakość zdjęć.

 - 17.05.2011 -

Dzisiaj dodałem kilka nowych fotek z naszego ostatniego Walnego zebrania na którym został powołany nowy Zarząd OSP Kruszew. Już wkrótce skład nowego Zarządu zostanie przedstawiony w stosownej zakładce.

- 15.02.2011 -

O proszę!! Nie minął rok a na stronie kolejna aktualizacja :))) Tym razem mamy wreszcie uzupełniony dział Ogłoszenia, w którym to widnieje kilka ważnych informacji na temat naszej sali, jest także kilka nowych fotek w Galerii
 . Dodatkowo już wkrótce uzupełniony będzie dział Zarząd gdzie do wglądu będzie skład nowego Zarządu OSP Kruszew, który wyłonimy w zbliżających sie wyborach.

- 23.03.2010 -

Wychodzi na to, że w obiecywankach-cacankach jestem lepszy niż nasz szanowny Premier Donek :). Na stronie miało się dziać dużo a niestety nie dzieje się nic :(   I nie będę się tu tłumaczył, że praca/żona/dzieci bo to nieprawda. Po prostu brakowało jakoś pomysłów i zapału. Ale wziąwszy sobie  do serca ostre uwagi ze strony Druhów na ostatnim walnym zebraniu zaczynam  działać! Dzisiaj nowe fotki w galerii od Druha Łukasza oraz zakładka z linkami do innych stronek o tej tematyce. Pozwoliłem sobie również dodać krótkie komentarze w Galerii aby każdy z grubsza wiedział  o co chodzi na fotkach :)

- 28.05.2009 -

Po długim okresie zastoju na stronie wreszcie zaczyna się coś dziać :) Strona jest nadal w trakcie budowy ale powoli się rozrasta. Dzisiaj dodałem nowe zdjęcia w dziale Galeria. Dział Historia i Członkowie niestety jest jeszcze pusty ale prace nad jego uzupełnieniem trwają :)

- 15.04.2009 -

Uroczyście ogłaszam wszem i wobec start oficjalnej strony O.S.P Kruszew. Aktualnie jest to tylko szablon strony ale jestem w trakcie zbierania materiałów  i w miarę jak czas pozwoli strona będzie uzupełniana.

                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                  Pozdrawmiam Druh Admin